Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aysal: Şampiyonluğumuza engel olamadılar

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulübün haziran ayı olağan divan kurulu toplantısında kurul üyelerine seslendi.

Giriş Tarihi: 12.6.2013 15:56
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen divan kurulu toplantısında konuşan Ünal Aysal, seçim kararı almasıyla ilişkili kamuyounda kendisine yapılan eleştirilere cevap vererek, "Hiçbir arkadaşımın emeğine saygısızlık ve vefasızlık yapmak istemem. Bu bir ekip işidir. Çalıştığımız arkadaşlarımızın başarıları ortadadır. İki yılda iki Süper Lig şampiyonluğu, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final ve diğer branşlarla beraber iki sezonda 300'e yakın kupa kazandık. Bu küçümsenecek bir başarı bilançosu değildir. Bu nedenle eski yönetimdeki arkadaşlarımı tebrik etmek ve kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Üstelik sportif başarının yanı sıra birçok birikmiş sorunun çözümü de bu yönetimle gerçekleştirilmiştir" şeklinde konuştu.

Aynı yönetim kuruluyla neden yola devam etmediği konusuna açıklık getiren Aysal, şunları dile getirdi:

"Her konuşmamda hedeflerimin en başına kurumsallaşmayı koydum. Mali ve sportif başarıların sürekli olabilmesinin temelini oluşturan en önemli şartın, kurumsal sistemin bir saat düzeninde işlemesi olduğuna gönülden inanıyorum. 40 yılı aşkın iş hayatımda bunun eksikliğinin kurumlara ne kadar pahalıya patladığını gördüm ve yaşadım. Son 2 senede bu heyetle beraber çok önemli başarılara imza attık. Maalesef kurumsallaşmada aynı başarıyı fikir ve inanç farklılıklarımız yüzünden süratle yakalayamadık. Yavaş ilerlemeler benim mizacıma uygun değildir. Galatasaray'ın hemen her kulübümüz gibi hala birikmiş, kurumsal istikrar bekleyen mali ve istikrar sorunları var. Bunlara her gün yenileri ekleniyor. Kendi karakterim itibarıyla, 'Bunları zamana bırakalım, yeri gelince çözeriz' veya 'benden sonrakiler çözsün' diyemem. Böyle bir başkanlık anlayışını kendime de Galatasaray'a da yakıştıramam."

ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal: Şampiyonluğumuza engel olamadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN