"Geleceğin en iyi sol beki bizde"

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, "Türkiye'de geleceğin en iyi sol bek oyuncusu Bursaspor altyapısında" dedi.

Giriş Tarihi: 16.6.2013 12:57
Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, altyapıdan gelen oyuncuların önünü açmak adına sürekli kiralık gidip gelen oyuncuların kulüpten kurtulması gerektiğini söyledi.

Yeşil-beyazlı ekibin tecrübeli teknik direktörü Hikmet Karaman, çeşitli takımlarda kiralık olarak forma giyen ve altyapıdan A takıma yükselen genç oyuncular ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde çalışmalarını sürdüren kiralık ve genç oyuncuların performanslarını değerlendiren Karaman, "Burada deneme yapmıyoruz. Kiralık giden oyuncularımızın taktik anlamda kapasitelerinin nerede olduğuna bakıyoruz. Fiziksel olarak kimseden bir şey bekleyemezsin dedi.

"ÖZEL ANTRENMAN GEREKİYOR"
Son 1 ayı takımla birlikte geçirmeyen oyuncuların kilo aldıklarını ve yürüyemez durumda olduklarını gözlemlediği ifade eden Karaman, "Fit duruma gelebilmeleri için bu oyuncuların 1, 1,5 ay özel antrenman yapması lazım. Birinci derecede kendilerine önemli görevler düşüyor. İyi ki erken başlamışız. İnşallah aradaki mesafeyi çabuk kapatırlar. Bu sadece bizim çalışmamız ile yeterli olmaz diye konuştu.

"ALTYAPIDAN GELECEK OYUNCULARIN ÖNÜ AÇILMALI"
Genç oyuncuların önünü açmak adına sürekli kiralık gönderilen oyuncuların sözleşmelerini feshedilmesi gerektiğine dikkat çeken başarılı çalıştırıcı, "Bir oyuncu kiralık gidip, her sene tekrar geri dönüp yine kiralık gidiyorsa bu kulüp adına bir yüktür. Kiralık oyunculardan biri oynuyordu, altyapıdan bir stoperimiz dışarıda bekliyordu. Onu çıkarıp, diğerini oyuna aldım. Baktım ki altyapıdaki oyuncumuz onun önünde. Önünü tıkıyor. Kulüpteki yükü atmamız gerekiyor. Vereceksin lisansını fesh edeceksin, korkmayacaksın. 3 kere kiralık gidip, gelmiş oyuncunun üzerinde durmanın anlamı yok. Alttan gelecek genç arkadaşlarımıza ve kulübün bütçesine yazık. Altyapıdan gelecek oyuncuların önü açılmalı. Bunun içinde sürekli kiralık gidip gelen oyuncuların bu kulüpten kurtulması lazım. İyi oyuncu ise oynatmamız, kadroya almamız lazım şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'DE GELECEĞİN EN İYİ SOL BEK OYUNCUSU OLACAK"
Genç oyuncuların performanslarını da değerlendiren Karaman, "Sol bekte bir arkadaşımız var. Türkiye'de geleceğin en iyi sol bek oyuncusu olacak. Şimdi imzaları elinize veririm, bir sene sonra bakarım. Bu kadar iddialıyım. Avrupa'nın standartlarında bir sol bek olacak. Biz bu oyuncuya gözümüz gibi bakmamız lazım. Belki de iyi bir pilot takımda 6 ay oynatmamız lazım. Bunun gibi 7-8 tane oyuncumuz var ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Geleceğin en iyi sol beki bizde"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN