Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman fark attı

Giriş Tarihi: 17.6.2013

Oy kullanılan 21 sandıktan tulum çıkaran Fikret Orman, "Bugün burada bir liste değil bir zihniyet onaylandı. Beşiktaşlılar bizle birlikte kandırılmamayı öğrendi. Beşiktaş'ı güzel günler bekliyor" dedi

FİKRET ORMAN 3850

SERDAL ADALI 2088


Beşiktaş'ın genel kurulu'nda Fikret Orman ile Serdal Adalı kozlarını paylaştı. 5 bin 971 üyenin 21 sandıkta oy kullandığı kongrede geçerli 5 bin 938 oyun 3 bin 850'sini alan Orman, 2 bin 88 oy alan Adalı karşısında 16'ncı sandık açıldığında üç yıl daha Beşiktaş başkanlığı için yetki almayı garantiledi. Orman, açılan her sandıkta farkı açtı, hatta Adalı'nın fark atması beklenen 13'üncü, 14'üncü ve 15'inci sandıkta dahi geçit vermedi ve tulum çıkardı. Orman'ın salona girişi sırasında Boca Juniors taraftarı ile özdeşleşen ve Beşiktaş tribünlerinin de en sevdiği marşlardan birisi olan 'Dale Cavese' çalındı.

'Liste değil zihniyet onaylandı'
Yeniden Beşiktaş'ın başkanlık koltuğuna oturan Fikret Orman, kongre üyelerine yönelik yaptığı teşekkür konuşmasında rakibi Serdal Adalı'nın listesine yönelik yaptığı 'zayıf' eleştirilerine yanıt verdi. Orman, "Bugün bir liste onay almadı, bugün bir zihniyet onaylandı. Beşiktaşlılar artık bizle birlikte kandırılmamanın ne demek olduğunu öğrendi, artık yemiyorlar. Biz hiç yalan söylemedik. Yapamayacağımız şeyleri söz vermedik. Şimdi güzel bir stat yapacağız. Borçları aşağı indireceğiz. Gelirlerimizi ikiye katlayacağız ve bunları yapacak yetenek ve vizyonumuz mevcut" dedi.

'Önceliğimiz UEFA krizi'
Orman kısa vadedeki en önemli hedefin ise yaşanan UEFA krizi olduğunun altını çizdi. Orman, "Şimdi buradan çıktıktan sonra hemen hukukçularımız ile bir araya gelerek savunmamız üzerinde mesai harcamaya devam edeceğiz. Beşiktaş asla böyle şeylerin içinde olmaz. Serdal arkadaşımızın da böyle bir şeyin içinde olmadığına eminim. Beşiktaş'ın tarihine bunu yazdırmamak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Sesi kesildi olay çıktı
Adalı konuştuğu sırada BJK TV'de sesin kısılması üzerine Fotomaç Gazetesi yazarı Turgay Demir ile kanalın genel müdürü Tuğrul Yenidoğan'a "O televizyon babanın malı değil. Beşiktaş Kulübü'nün televizyonu" diyerek tepki gösterdi. Yenidoğan ise Demir'i kafa atmakla tehdit etti ve daha büyük tepki topladı. Tamer Kıran olayları yatıştırdı.

Baba Orman'dan destek
Fikret Orman'ın babası Abdulkadir Orman, Beşiktaş'ın genel kurulunda oy kullandı. Hasta olmasına rağmen oğluna destek için BJK Akatlar ve Kültür Kompleksi'ne gelen Abdulkadir Orman, oyunu kullandıktan sonra salondan ayrıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman fark attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN