Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu bir darbedir değişmezse giderler

Giriş Tarihi: 19.6.2013

TFF'nin aldığı 6+0+4 kararına çok sert tepki gösteren G.Saray'ın başkanı bombaladı: Bu durum Türk kulüplerine Avrupa'da vurulan bir darbedir. Ya bu karar değişir, ya da kararı alanlar değişecektir

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı futbolcu için aldığı 6+0+4 kararını çok sert bir dille eleştirdi. "Bu karar Türk futboluna vurulan bir darbedir" diyen Aysal "Bilinçli alınmış bir karar değildir. Türk sporunun zararına çalışacak bir karardır. Hiçbir Türk kulübü yukarda, tribünde oturtmak için yabancıya para ödemez... Bu israf olur" dedi. TFF'ye de ültimatom gönderen Aysal sözlerine şöyle devam etti:

YANLIŞ YÖNLENDİRİLMİŞ

Türk takımlarının yurt dışındaki başarısı için vurulmuş bir darbedir. Ya yöneticiler yanlış yönlendirilmiştir. Ya da olay kasıtlıdır. Bu kararın değişmesi gerektiğine inanıyorum. Bu karar değişmezse bu kararı alanlar değişecektir. Bunu da herkesin bilmesi ve kabul etmesi gerekir."

BENİ İLGİLENDİREN G.SARAY

F.Bahçe ve Beşiktaş'ın UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmesiyle ilgili olarak Aysal, "Beni ilgilendiren tek şey G.Saray bu işten zarar görür mü görmez mi? Diğer kulüplerin kendilerini savunacak mutlaka stratejileri var. Bundan endişem yok. Umarım hiçbir şey olmaz" dedi.

G.SARAY AİHM'E GİDİYOR
Sarı-Kırmızılı kulüp, TFF'nin yabancı kararını AİHM'e götürüyor. Avrupa pasaportu bulunan yabancı oyuncuların yerli statüsünde oynaması gerektiğini vurgulayan G.Saray, konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Adalet Mahkemesi'ne taşıyacak. Başkan Aysal, G.Saraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nde yaptığı konuşmada ise "Bizi futbolda Şampiyonlar Ligi kupası keser. Oraya doğru emin adımlarla ilerliyoruz ama hiçbir şey kolay değil" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu bir darbedir değişmezse giderler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN