Başkent'te 103 milyon zirvesi

Beşiktaş Başkanı, selefine "Alacağını kulübe hibe edeceğini kongrede sen söylemiştin. İşin gereğini yapıp, artık bu konuyu kapatalım" dedi

Giriş Tarihi: 20.6.2013
Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nun yapıldığı Ankara Marriott Otel'de kapalı kapılar ardında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Yıldırım Demirören'le bir araya geldi. Orman görüşmede, Demirören'den kulübe verdiği 103 milyon TL'yi bağışlamasını bir kez daha istedi. Demirören'e "Senden, şahsım adıma hiçbir şey istemiyorum" diyen Fikret Orman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş kongre üyelerinin önünde söz verdin. Sözünün arkasında duracağını düşünüyorum. Parayı bağışla. Bu işi şimdiye kadar nezaketle yürüttüm. Sorunun çözülmesi ile ilgili sürenin uzaması, iki taraf için de hayırlı olmaz. Lütfen gereğini yap ve bir an önce para meselesini tatlıya bağlayalım."

PROSİNECKİ TARTIŞMASI!
103
milyon TL için Demirören'i tatlı sert uyaran Fikret Orman, Prosinecki konusunda da Kayserispor'un görüşüne saygı duyularak, geri adım atılmasından yana tavır koydu. Meseleyi kurmaylarıyla görüşen Orman, "Gerekirse Kayseri'ye 400 bin TL ödeyip, Prosinecki'nin serbest kalmasını sağlayabilirdik. Ancak bu bize yakışmaz. Birilerinin mutsuzluğu üzerine, mutluluğumuzu kuramayız. Bu defteri kapatalım" dedi. Fikret Orman, bazı yöneticilerin, "Kayserispor, gerek Mehmet Topuz, gerekse başka konularda bize hep agresif davrandı. Bunlara takılmayalım" önerisine "Onların davranışları, sadece onları bağlar. Biz kendi duruşumuzu bozmayalım" karşılığını verdi.

MAMUR'UN YAPTIĞI ŞIK DEĞİL
Fikret
Orman dün düzenlediği basın toplantısında ise Prosinecki olayı hakkında şunları söyledi: "Biz çalışan bir hocayla görüşmedik. Seçimin ertesi günü Kayserispor başkanının telefonuma gönderdiği mesajı gazetecilere de göndermesini yakışıksız buldum. Bize Beşiktaşlılık duruşundan bahseden birisinin bu tarz bir hareket yapması şık olmadı. Bizim bu isimle ilgili etik dışı bir hareketimiz olmamıştır. Prosinecki ismi gündemimizde değildir. Teknik direktör konusu hafta sonuna kadar netlik kazanır ve gerekli açıklamaları Önder Özen yapar. Takımın toplanmasına daha var. Acele davranmak istemiyoruz."

RONALDİNHO İSTERSE BİZE GELİR!
Transfer
yapmış olmak için transfer yapmayacaklarını dile getiren Orman, "Egomuz yok, popülariteye de ihtiyaç duymuyoruz. Sahada iyi işler yapacak doğru isimleri kadroya katacağız. Ronaldinho ücret yapılandırması konusunda bize uyarsa, bu transfer gerçekleşebilir. İnşallah UEFA Kupası'nda oynayacağız. İddialı bir takım kurmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Fikret Orman yabancı kontenjanındaki 6+0+4 kararı için "Bir mantığını bulamıyorum" değerlendirmesi yaparken, Gezi Parkı olaylarındaki gözaltılar hakkında da "Her bireyin yaptığı suç kendini bağlar. Ancak bizim taraftarımız ve kongre üyelerimiz için yapabileceğimiz şeyler varsa, tabii ki yaparız" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te 103 milyon zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN