Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ceza alırsak sorumlu TFF'dir

"F.Bahçe'nin meşguliyeti, bazı savaş yağmacılarını harekete geçirmiş durumda". "TFF'yi UEFA'da 'Bir Hiç' konumuna getirenlerin, F.Bahçe'ye katkısını beklemiyoruz. UEFA'nın lobi ve çıkar ilişkilerinin gölgesindeki her türlü hukuka aykırı kararının sorumlusu TFF olacaktır"

Giriş Tarihi: 20.6.2013

F.Bahçe Kulübü, TFF'nin Mali Genel Kurul'nda yaşanan gelişmeleri ibretle ve dikkatle takip ettiklerini belirtip açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

KORUNMAYA İHTİYACIMIZ YOK
"F.Bahçe'nin meşguliyeti, bazı savaş yağmacılarını harekete geçirerek durumdan vazife çıkarmalarına ve tarihi fırsatçılık sergilemelerine zemin hazırlamaktadır. F.Bahçe'nin korunmaya ve savunulmaya ihtiyacı yoktur. Korunması gereken TFF'nin ta kendisidir.

MAFYA TAVIRLI ELEŞTİRİLER

UEFA'dan randevu dahi alamayan ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu UEFA nezdinde "Bir Hiç" konumuna getirenlerin, F.Bahçe adına konuşması beklenemez. Türkiye ibaresini taşıyan bir kurumun başındakilerin, 3. sınıf mafya tavrıyla yüzlerine yapılan hakaretlerden korkarak; temsil ettikleri kulüpleri ve camiaları anında terk edecek karakterde olduklarını kamuoyu görmüştür.

EZBERLENMİŞ AYNI CÜMLELER

UEFA'nın ülke içi lobi ve çıkar ilişkilerinin gölgesinde alacağı her türlü hukuka aykırı kararın yegane sorumlusu TFF olacaktır. Her platformda sınırlı kelime hazineleriyle ezberlenmiş açıklamaları yapmak durumunda kalan cehalet timsallerinin suç içeren ifadelerinin muhatabı biz değil adli makamlardır."

ALTUNİZADE'DE SAVUNMA ÜSSÜ!
F.Bahçe yönetimi bir yandan transfer çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Cumartesi günü Nyon'da UEFA Disiplin Kurulu'nda yapacağı savunmanın hazırlıklarını hummarı bir şekilde sürdürüyor. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler, sarı lacivertli kulübün hukuk kuruluna bağlı avukatlarla birlikte Yıldırım'ın Altunizade'deki ofisini savunma üssü haline getirdiler. Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler Deniz Tolga Aytöre ve Şekip Mosturoğlu tüm mesaisini burada sürdürüyor. Yıldırım, Aytöre ve Mosturoğlu'nun yanı sıra 3 Temmuz sürecinde Yıldırım'ın avukatı da olan yönetici Yasemin Merçil de yarın Nyon'a gidecek ekipte olacak.

TÜRKİYE SAVUNMAYI SABAH'TAN ÖĞRENDİ
Savunmada, şike sürecinde çok eleştirilen Emenike'nin F.Bahçe'ye karşı oynamaması Dortmund'lu Götze'nin B.Münih'le anlaştıktan sonra yeni takımına karşı iki maçta forma giymemesiyle örneklendirilecek. Belhanda'nın Fransa Ligi'nde bilerek kaçırdığı penaltı hatırlatılıp F.Bahçe'nin maçlarında bu tarz olaylar olmadığı belirtilecek. UEFA Genel Sekreteri Gianni İnfantino'nun 23 Ağustos 2011'de TFF'ye gönderdiği ve Avrupa'ya katılmama süresinin sadece bir yıl ile geçerli olduğu vurgusuna dikkat çekilecek. Ayrıca raportör David Casserly'nin "temyiz kurulu nihai kararı vermeden cezalandırılamaz" ifadesi üzerinde durulacak.

BEŞİKTAŞ'IN SÖZLÜ SAVUNMASI YARIN
UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilen Beşiktaş'ın başkanı Fikret Orman, "Dilekçemizi gönderdik. Cuma günü (yarın) duruşma olacak. Hepimiz duruşmaya katılacağız. 110 yıllık çınarın bu konularla isminin anılmasından rahatsız olduğumu tüm kamuoyu biliyor. Suçsuzuz ve gönlümüz rahat" dedi.

YILDIRIM DEMİRÖREN NE DEMİŞTİ?
"... Federasyon şov işi değildir. Federasyon, burada adam konuşturmak değildir. Futbolun baştan aşağıya temizlenmesi lazım. Temizlenmesi gerekenler zaten gittiler. Önce onlar temizlenecekler. Benim ve arkadaşlarımın veremeyeceği hiçbir hesap yoktur. Türk futbolu ile Türkiye Futbol Federasyonu ilgilenir. Diğerleri, kulüplerin kendi davalarıdır. Biz taraf olamayız. Kulüpler haklarını savunurlar ya da savunamazlar, cezalarını alırlar veya alamazlar. Bizi uzaktan yakından ilgilendirmez. Yeter ki Türk futboluna bir şey gelmesin."

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU NE DEMİŞTİ?
"...Geleceğe temiz futbol bırakacaksak, adaletli olmalıyız. Türk futbolunu yönetecek ahlaklı başkanlar lazım. Yasa çıkmış, suçlular bulunmuş ama mecliste yasa refüze edilmiştir. 18 kulübün vebali vardır. Sağır sultan bile olayları duydu. Ben resmen utandım. Sadece beni değil tüm namuslu Türk vatandaşlarını da utandırmıştır. Adalet yoksa bizim burada durmamızın anlamı yok. Federasyon olarak emek hırsızlarının yanında mısınız? Namussuz insanlardan yana mı olacaksınız?"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceza alırsak sorumlu TFF'dir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN