Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınırsız isyan!

En büyük isyan G.Saray Kulübü'nden geldi. Başkan Aysal, "Değişmezse giderler" diyerek sopa gösterdi. Aslan, AB pasaportlu isimlerini ise yerli oyuncu statüsünde oynatmak için Avrupa Adalet Divanı'na gidiyor. Kulüpler de İstinye'ye çıkarma yapıyor

Giriş Tarihi: 20.6.2013
Futbol Federasyonu'nun yabancı futbolcu sayısını gelecek sezon 6+0+4 yapması (6 futbolcu 18'de, 4 oyuncu tribünde) büyük infial yarattı. Süper Lig'deki birçok takım TFF'nin bu kararını beğenmezken, Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal, Yıldırım Demirören'den randevu talep etti. Kulüplerin kararın değiştirilmesi gerektiğini bir kez daha Yıldırım'a iletecekleri öğrenildi. Chedjou transferi ile birlikte 10 yabancı futbolcu sayısına ulaşan Galatasaray'ın AB pasaportlu futbolcuları Avrupa Adalet Divanı'na başvurarak Türkiye'de, diğer uluslararası Avrupa liglerinde olduğu gibi AB statüsünde oynamak adına dava açacakları öğrenildi. Bu konuyla ilgili olarak Galatasaray CEO'su ve İcra Kurulu başkanı Lutfi Arıboğan'ın, "AB pasaportlu oyuncular, yerli statüsünde oynamalı" diyerek büyük yankı uyandırmıştı.

G.Saraylı yabancılar mahkemeye gidiyor

Galatasaray Kulübü'nde AB pasaportlu yabancılar Amrabat, Muslera, Dany, Drogba, Eboue, Riera ve Sneijder bu sezon yerli statüsünde oynamak için sarı-kırmızılı takımın avukatlarıyla irtibata geçtiler.

Ünal Aysal ne dedi?

Bilinçli alınmış bir karar değildir. Türk sporunun zararına çalışacak bir karardır. Hiçbir Türk kulübü yukarıda, tribünde oturtmak için yabancıya para ödemez... Bu israf olur. Türk takımlarının yurt dışındaki başarısı için vurulmuş bir darbedir. Ya yöneticiler yanlış yönlendirilmiştir. Ya da olay kasıtlıdır. Bu kararın değişmesi gerektiğine inanıyorum. Bu karar değişmezse bu kararı alanlar değişecektir. Bunu da herkesin bilmesi ve kabul etmesi gerekir.

Fikret Orman ne dedi?

Futbol Federasyonu'nun aldığı yabancı kararını doğru bulmuyoruz. 10 tane yabancının 6'sını oynatıp 4'ünü tribünde oturtmak bizim düşüncemize göre günah. Boşuna para mı ödeyeceğiz. Bu kararı mantıklı görmüyoruz. Beşiktaş'ın izleyeceği strateji bellidir. Gereğini yapacağız.

İlhan Cavcav ne dedi?

Evet , 10 yabancı durumunu kabul ediyoruz. 6+0+4 değil 6+2+2 olsun diye bir yazı hazırladık. Bunu da TFF'ye sunduk. 18 kulübün içinde sadece Fenerbahçe'nin buna muvafakat etmemesi ve bu yazıya imza atmaması bana göre düşündürücüdür. Fenerbahçe'nin dün gene bu kadar yabancı oyuncusu olmasına rağmen, 2 oyuncuyu da kadrolarına katmaları dolayısıyla ne yapmak istediklerini anlamış değilim. Değişmezse bu kurulu göndermesini biliriz.

SABAH YAZMIŞTI
G.Saray yöneticisi Sedat Doğan, yabanc�� kısıtlamasıyla ilgili taleplerini 11 Haziran'da SABAH'a anlatmıştı. Doğan, Nihat Kahveci'nin İspanya'da AB statüsünde oynadığının örneğini vermişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırsız isyan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN