Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elinizde delil yok hepinizi mahkemeye veririm

AZİZ YILDIRIM: Deliliniz yok. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Sadece Tahkim Kurulu'na, CAS'a, AİHM'e gitmeyeceğiz...

Giriş Tarihi: 24.6.2013

Fenerbahçe'nin Nyon'da yaptığı savunmasında bir çok kez söz alan kulüp başkanı Aziz Yıldırım, zaman zaman sinirlerine hakim olamadı. Yıldırım'ın sert çıktığı anların detaylarına SABAH ulaştı. İşte o savunmadan önemli sözler: "Biz masumuz. Bizi suçlayabilecek hiçbir deliliniz yok. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Sadece Tahkim Kurulu'na, CAS'a, AİHM'e gitmeyeceğiz. Eğer UEFA Disiplin Kurulu gibi çok ciddi bir kurumdan adil bir karar çıkmazsa İsviçre Mahkemeleri'ne bile gideceğiz. Burada koskocaman 105 yıllık bir camia var. Elinizde ciddi bir delil olmadan bu kulübün kaderiyle oynayamazsınız. Türkiye'de hukuki süreç bir yıl sürdü ve hala da devam ediyor. Siz ise bir günde bizden savunma yapmamızı istiyorsunuz."

RAPOR POLEMİĞİ
Fenerbahçe'nin UEFA'da önceki gün yaptığı tarihi savunmanın detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Fenerbahçe cephesinin tepkisini çeken müfettiş Palacios ile Fenerbahçeli yöneticiler Deniz Tolga Aytöre ve Şekip Mosturoğlu'nun duruşma öncesi bir araya geldikleri ortaya çıktı. Avukat Aytöre ve Avukat Mosturoğlu, raporu Disiplin Kurulu'na sunan müfettiş Palacios ile ayaküstü sohbet ettiler. Aytöre ve Mosturoğlu hukuki donanımları ve tecrübeleriyle henüz 6 aydır bu görevi yürüten müfettişi defalarca köşeye sıkıştırdılar. F.Bahçeli yöneticilerin deyimiyle "İyi hazırlanamayan" Palacios, sarı-lacivertlilerin savunması ve soruları karşısında zor anlar yaşadı.

PALACİOS HAZIRLAMAMIŞ

Aradaki sohbetlerde bu raporun Palacios tarafından değil, geçtiğimiz yıl sarı-lacivertlilerin Avrupa kupalarına katılmasını sağlayan David Casserly'in hazırladığı belirtildi. 70 sayfalık bu raporun İrlandalı müfettiş tarafından hazırlandığı ve son aşamada görevden ayrılınca Palacios'un atandığı iddia edildi. Sadece rapora sonuç kısmını ekleyen İspanyol müfettişin birçok konuda fikir sahibi olmamasının nedeninin de bu olduğu görüşünde birleşildi.

TAHKİM'E GİDİŞ PORTO ÖRNEĞİYLE
Her ne kadar Fenerbahçe ile ilgili kararın bugün ya da yarın açıklanacağı belirtilse de sarı-lacivertli yöneticiler hiçbir ihtimali ihmal etmeden çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ilk aşamada Disiplin Kurulu'ndan olumsuz bir karar çıkması halinde bile Fenerbahçeli yöneticiler Porto örneğini göz önünde bulundurarak davayı Tahkim Kurulu'na taşımak için gerekli hazırlıkları yapıyor. Fenerbahçe kanadı bu konuda tüm yolları denemeyi şimdiden göze almış durumda. Tüm bunların yanı sıra dava Tahkim'e taşınsa dahi 15 Temmuz öncesinde net karar verilmiş olacak.

PORTO ÖRNEĞİ NEDİR?
Portekiz'de 2003-2004 sezonunu hedef alan 'Altın Düdük' operasyonu kapsamında aleyhinde deliller bulunan Porto, 2008 yılında (-) 6 puan ceza alınca UEFA tarafından Şampiyonlar Ligi hakkı elinden alınmıştı. Ancak mavi-beyazlılar bu kararın hemen ardından Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) giderek, karara itirazda bulunmuştu. Ligi ikinci bitiren Sporting Lizbon ile üçüncü tamamlayan Benfica, Devler Ligi'ne katılmayı talep etmişlerdi. Ancak itirazı incelendikten sonra haklı bulunan Porto'ya yeniden Şampiyonlar Ligi hakkı tanınmıştı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Elinizde delil yok hepinizi mahkemeye veririm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN