Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Es Es'te isyanı

Giriş Tarihi: 24.6.2013 16:57

Kulübü Başkanı , ile anlaşması beklenen 'ın artık bir karar vermesi gerektiğini söyledi

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, ile prensipte anlaşmasına rağmen 20 gündür imza atmayan teknik direktör 'ın artık bir karar vermesi gerektiğini söyledi. "Başka bir takım bir hocayı bekliyor diye 'un önünü kimse kapatamaz." diyen Hoşcan, teknik direktör Yanal ile bir toplantı yapacaklarını ve bir karara varmak istediklerini belirtti.

Eskişehirspor'un 50. Genel Kurul sonrası seçimleri kazanan başkanlığındaki Yönetim Kurulu, bugün mazbatasını Divan Kurulu Başkanı Nejat Banaz'dan aldı. Eskişehirspor Hanefi Demirkol Tesisleri'nde bir araya gelen Kulüp B aşkanı Hoşcan ve Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hoşcan, teknik direktör sorununun bir an önce çözmek istediklerini ifade etti. "Ersun Yanal Hocamız yarın Eskişehir'e gelecek. Kendisi ile görüşmemizi yapacağız. Kendisinin Fenerbahçe ile prensipte anlaştığı ama açıklanmayan durumlar var. Bu hoş bir şey değil." diyen Başkan Hoşcan, teknik direktör Yanal ile bir karara varmak istediklerini ifade etti.

Hoşcan, "Başka bir takım bir hocayı bekliyor diye Eskişehirspor'un önünü kimse kapatamaz. Eskişehirspor'un bu konuda tazminatlarla hiçbir zaman işi ve sorumluluğu yoktur. Bu kulüp gereğini yapar. Ama kimsenin de bu camianın önünü kapatmaya hakkı yoktur. Eğer kendisi oraya gidecekte başka bir kulüp çağırıp da halen imzayı atmıyorsa bu bizim sorunumuz değildir. O takımla bu hocanın kendi arasında ki sorunudur." diye konuştu.

Kulübü teslim edecekleri ve çalışacakları ekibi Yönetim Kurulu'nun seçeceğini belirten Başkan Hoşcan, "Bununla ilgili olarak kararlarımız olacak. Kendi ekibimizle çalışmak bu işin doğasında var. Belki oda Ersun hocayla birlikte Fenerbahçe'ye gider. O da onun kendi tercihidir. Ama biz şehrin değerlerine her zaman saygı duyacağız." ifadelerini kullandı.

Hoşcan, başkanlığa seçilmesinin ardından taraftarla bir araya geldiği bir programda, tecrübeli teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile prensipte anlaştıklarını duyurmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Es Es'te Ersun Yanal isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN