Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nefesler tutuldu UEFA sessiz kaldı

UEFA Disiplin Kurulu'na savunmalarını veren Beşiktaş ve Fenerbahçe, hakkındaki karar dün açıklanmadı. Gün boyu yaşanan heyecanın bugün sona ermesi bekleniyor

Giriş Tarihi: 25.6.2013
Şike soruşturması çerçevesinde UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen Beşiktaş ve Fenerbahçe, dün kaderlerini çizecek kararları büyük bir heyecan içerisinde bekledi. Ne var ki beklenen açıklama gelmedi ve faks başında bekleyen iki kulüp yetkililerinin bekleyişi bugüne sarktı. Savunmasını cuma günü yapan Beşiktaş ile cumartesi günü yapan Fenerbahçe hakkında dün açıklanması beklenen kararlar için gün boyu özellikle sosyal medyada dedikodular tavan yaparken, akşam saatlerinde Disiplin Kurulu'nun kararların yazım aşamasının tamamlandığı ve bugün resmen UEFA'nın resmi sitesinden kamuoyuna duyuru yapılacağı iddia edildi.

Hangi kararlar çıkabilir?
Beşiktaş bir yıl, Fenerbahçe ise iki yıl Avrupa kupalarından men talebi ile UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Ayrıca Beşiktaş'ın eski başkanı Serdal Adalı ve eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra yönetici arkadaşları İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve Cemil Turan için ömür boyu futboldan men cezası talep ediliyor. Bugün Disiplin Kurulu'ndan ceza çıkması durumunda beş gün içerisinde Tahkim Kurulu'na oradan da olumsuz yanıt gelirse CAS'a başvurma hakları bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nefesler tutuldu UEFA sessiz kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN