Türkiye'nin en iyi haber sitesi

9 üye de 'ceza alsın' dedi

Giriş Tarihi: 27.6.2013

UEFA Disiplin Komitesi'nin tümü, "Fenerbahçe ceza alsın" dedi. Sadece üç üye +1 yerine 3 yıl ceza olmasını talep etti. 'Yargıtay beklensin' önerisini başkan reddetti

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın cezalarını belirleyen dokuz kişilik UEFA Disiplin Kurulu, pazartesi günü öğleden sonra aralarında Steaua Bükreş'in de bulunduğu üç takım hakkındaki son karar için oylama yöntemine gitti. Dokuz üyenin tamamı Fenerbahçe'nin ceza alması yönünde oy kullandı. Disiplin Kurulu'nun İsviçreli üyesi Antenen, Kuzey İrlandalı üyesi Shaw ve Danimarkalı üyesi Hansen Fenerbahçe'nin men cezasının 2+1 (bir yılı ertelemeli üç yıl) yerine direkt üç yıl olması yönünde tavır koydu ve karar belgesinin altında şerhleri yer aldı. Hatta İsviçreli Antenen, oylama öncesi Fenerbahçe'nin cezasının çok daha yüksek olması yönünde görüş bildirdi ancak yalnız kaldı. Macar üye Sandor Berzi'nin "Kurumların kararları şahıslara verilecek cezalarla birlikte açıklayalım. Kararı vermek için süre isteyelim" önerisi ise Avusturyalı Başkan Thomas Partl tarafından, Avrupa kupaları takvimi gerekçe gösterilerek geri çevirildi.

F.Bahçe kupalara katılma hakkı kazanamazsa cezası devredecek
UEFA'nın Fenerbahçe'ye verdiği cezada bir detay büyük önem taşıyor. UEFA Disiplin Kurulu tarafından 2+1 şeklinde açıklanan ceza, düşünülenin aksine gelecek iki yıl Avrupa'dan men anlamı taşımıyor. Ceza, ancak sarı-lacivertlilerin Avrupa kupalarına katılım hakkı elde etmesi halinde devreye girecek. Fenerbahçe, UEFA Tahkim Kurulu'na yaptığı itirazda ret yanıtı alır ve cezası kesinleşirse, lig veya Türkiye Kupası yoluyla Avrupa'da mücadele etmeye hak kazanamaması durumunda ceza çekilmiş sayılmayacak ve devretmiş olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
9 üye de 'ceza alsın' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN