Türkiye de bu işten ceza alabilir

Giriş Tarihi: 28.6.2013

Her konuştuğumuzda ayrı bir baskı ile karşılaştık. 'Emsal yok' dediler ama şimdi koskoca Fenerbahçe'yi, UEFA'da emsal gösterecekler... Bizi o zaman idam sehpasına gönderdiler, toplumun önüne attılar. Biz doğruları gösterdikçe komplo teorileri kurdular... Kulüpler Tahkim'den sonra CAS'a gidecek gibi. Umarım Türkiye'nin ceza alacağı bir durumla karşılaşmayız, süreç oraya doğru gidiyor...

3 Temmuz sürecinde Futbol Federasyonu'nda yönetici olan Yunus Egemenoğlu, UEFA kararları sonrası Türk futbolunun durumunu SABAH Spor için analiz etti. işte Egemenoğlu'nun çok çarpıcı tesbitleri: "Süreci kaygıyla izliyoruz. Bugünleri bekliyorduk, sürpriz olmadı. Daha önceki açıklamalarımda ülke olarak kendimizi kandırdığımızı söylemiştim. Bazı kurumların ve isimlerin 'Biz bu işi hallettik, UEFA dosyasını kapattık' diye ortaya çıktığı dönemlerde bile biz gerçekleri görmekten vazgeçmedik. Ve hep 'Kendimizi kandırmayalım' diye uyarıda bulunduk."

TOPLUM ÖNÜNE ATTILAR
"Ülkemizi ve insanımızı kandırmayalım. UEFA'nın bakışı net, bu konuda sorunların üstünü örtmek yerine çözüm yoluna gidelim dedik. Ancak her konuştuğumuzda ayrı bir baskı ile karşılaştık. 'Emsal yok' dediler. Bizi idam sehpasına gönderdiler. Toplumun önüne attılar. Ancak kendileri emsal oldu."

İKİSİ CAS'A GİDİYOR AMA...
"Üzülerek söylüyorum, koskoca Fenerbahçe, UEFA'da emsal gösterilecek. Avrupa'da şikeci takım yaftasını yedirtecek duruma düştüler. Biz doğruları gösterdikçe komplo teorileri kurdular. Bu işin başlangıcı çok farklı bir hukuksal süreç izleyecek. Tahkim yolu açık, Tahkim'e gidecekler. Görünen o ki iki kulüp de olayı CAS'a götürecek. Umarım Türkiye'nin de ceza alacağı ve yaptırıma maruz kalacağı bir durum ile karşılaşmayız. Çünkü süreç oraya doğu gidiyor adım adım. Tsunami olacak dediğimizde bize kızdılar. Sonunda korkarım Tsunami'nin başlangıcındayız, devamı da var."

SABAH SPOR - ÖZEL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye de bu işten ceza alabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN