Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem tavsiye hem soruşturma

UEFA, F.Bahçe ve Beşiktaş'ın suçu kesinleşirse TFF'den cezaların gözden geçirilmesini talep edecek. Olumsuz yanıt gelirse soruşturma başlatacak

Giriş Tarihi: 2.7.2013
UEFA İcra Kurulu, Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe ve Beşiktaş'a verdiği cezaları, Tahkim Kurulu'nun onaması durumunda Türkiye Futbol Federasyonu'na bir tavsiye mektubu göndermek üzere toplanacak. UEFA Başkanı Michel Platini'nin imzası ile TFF'ye gönderilecek yazıda ortak çalışma kapsamında 'F.Bahçe ve Beşiktaş'ın cezalarının gözden geçirilmesi' talep edilecek. TFF, bu tavsiye mektubuna vereceği cevapta, "Zaten kararımızı verdik" derse bu kez UEFA, savuma isteyecek ve TFF aleyhine soruşturma hakkını hayata geçirecek.

UEFA'DAN YENİ CEZA GELEBİLİR

Bir diğer iddiaya göre ise UEFA'nın 23 Mayıs 2013'te aldığı 'sıfır tolerans' kararının geliştirilmesi kapsamında, "yerel federasyonlar şikeyle ilgili adım atma konusunda yetersiz kalırsa, UEFA devreye girebilecek" maddesini hayata geçirerek, F.Bahçe ve Beşiktaş'a ceza verebileceği.

FENERBAHÇE AB SEÇENEĞİNE KARŞI
UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği ceza sonrası ilişkileri sarsılan TFF ile Fenerbahçe arasında bu hafta yeni bir kriz patlak verecek gibi... TFF, başta G.Saray olmak üzere birçok takımın yabancı sınırının kaldırılmasıyla ilgili talebini, "AB pasaportlulara serbestlik" kararıyla karşılamaya hazırlanıyor. F.Bahçe bu planın da şiddetle karşısında duruyor. Sarılacivertli yöneticiler, bu hafta içerisinde TFF yönetimiyle bir araya gelerek bu konudaki duruşlarını net şekilde ifade edecekler.

İKİ SENE SONRA UYGULAYIN
Fenerbahçe, TFF'ye AB pasaportu ve yabancı serbestliği konusuna karşı olmayacağını ifade edecek ancak "Geçen sezon iki yıllık yabancı kontenjanını açıkladınız. Biz de planlarımızı buna göre yaptık. Yeni bir karar alacaksanız, bunu iki sene sonra devreye sokun. Biz de yeni planlama yapmak için zaman kazanalım" önerisini sunacak. Yönetim, uygulamanın değişmesi halinde konuya her platformda itiraz edeceklerini TFF'ye anlatacak.

F.Bahçe CAS'tıracak!
Fenerbahçe, şike dosyasıyla ilgili UEFA Tahkim Kurulu'ndan istediği cevabı alamaması durumunda CAS'a açacağı davada iki yol izleyecek. Sarı-lacivertli kulüp ilk etapta CAS'tan "tedbirli olarak" Avrupa kupalarına katılma hakkı isteyecek. İkinci etapta ise verilen cezaların hukuka aykırı olduğu için kararın iptalini talep edecek. CAS'ın tedbirli olarak Avrupa kupalarına katılma konusunda 15 gün içinde açık bir duruşma yapıp tarafları dinleyerek karar vereceği, gerçekleştirilecek ikinci duruşmanın ise dört ila yedi ay arasında sürebileceği ifade ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem tavsiye hem soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN