Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devler karşı karşıya

TFF, bugün alacağı yabancı kararı ile ya G.Saray'ı ya da F.Bahçe'yi mutlu edecek

Giriş Tarihi: 3.7.2013
Türkiye Futbol Federasyonu, yeni sezona ilişkin yabancı oyuncu formülünü, geçen yıl kararlaştırdığı üzere 6+0+4 (18 kişilik esame listesine sadece 6 yabancı oyuncu bulunması) şeklinde karara bağlamış ancak başta Galatasaray, diğer kulüplerden gelen eleştiriler karşısında konuyu yeniden görüşme kararı almıştı. Federasyon yönetimi, bugün Yıldırım Demirören başkanlığında toplanacak ve Galatasaray'ın gündeme getirdiği Avrupa Birliği oyuncularının yerli statüsünde oynayabilmesi önerisini tartışacak. Kritik toplantı öncesi Kulüpler Birliği, dün toplandı. F.Bahçe ve Karabük dışında 16 Süper Lig kulübünün temsilcisi, toplantıya iştirak etti. Sürpriz gelişmelere sahne olan toplantıda daha önce 17 Süper Lig kulübünün destek verdiği öne sürülen, G.Saray'ın ısrarla savunduğu, F.Bahçe'nin ise ısrarla karşı çıktığı AB formülüne yeterli destek çıkmadı. Geçen sezon uygulanan 6+2+2 formülü için TFF'ye tavsiyede bulunulması görüşü ağır basarken TFF, bugün alacağı kararla ya G.Saray'ı ya da F.Bahçe'yi mutlu edecek.

ARIBOĞAN: TARİHİ BİR KARAR VERECEKLER
Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Kulüpler Birliği'ndeki olumsuz tabloya karşın TFF'nin AB formülüne onay vereceğine inandığını söyledi. Arıboğan, "Türk futbolunun geleceği için federasyonumuzdan anlayış bekliyoruz. Kendileri bunun ışığını bize gösterdiler. Son haftalardaki görüşmelerde açıkçası bu işareti verdiler. Yarın (bugün) tarihi bir karar verecekler. Özellikle futbolda, global bir ülke olmaya mı devam edeceğiz yoksa yerel mi kalacağız, bu noktada bu karar çok kritik" dedi.

6+2+2 GÖRÜŞÜ AĞIR BASTI!
Kulüpler Birliği, TFF'nin bugün alacağı yabancı kararı öncesi toplandı. Toplantıda Galatasaray'ın gündeme getirdiği AB formülü yeterli desteği bulamazken, TFF'ye 6+2+2 için tavsiyede bulunulması kararlaştırıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devler karşı karşıya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN