Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son karar anı

TFF, bugün saat 10.00'da toplanarak kulüplerin yabancı oyuncu formülünde istediği değişikliği masaya yatıracak G.Saray'ın istediği AB formülüne ısrarla karşı çıkan ve 6+0+4'ü savunan F.Bahçe, aksi bir kararda Tahkim'e başvuracak

Giriş Tarihi: 5.7.2013

TFF'nin İstinye'deki binasında yapılacak kritik toplantıda G.Saray'ın AB vatandaşlarına yerli statüsü tanınması önerisi ile son Kulüpler Birliği toplantısı sonrası tavsiye edilen, geçen sezon uygulanan 6+2+2 formülü tartışılacak. F.Bahçe ise ısrarla yürürlüğe giren 6+0+4'ü savunuyor.

TFF yönetimi oylamaya gidebilir
TFF yönetimi, Haziran 2012'de ilan ettiği ve iki hafta önce hayata geçirdiği 6+0+4 formülüne, Fenerbahçe dışında diğer 17 Süper Lig kulübünden gelen tepkiler üzerine toplanıyor. Bugün ya F.Bahçe ya da diğer cephenin önderliğini yapan G.Saray istediğini alacak. Gerekirse başkan Yıldırım Demirören dahil 14 üye arasında oylama yapılacak ve yabancı oyuncu sınırlamasında nihai karar alınacak

G.SARAY: Global futbolun gereği
Federasyon'un kritik toplantısında Kulüpler Birliği'nin tavsiye ettiği geçen sezonun uygulaması 6+2+2'ye dönülmesi bekleniyor. Galatasaray futbolun globalleşmesi için AB formülünde ısrar ediyor. TFF yönetiminin Galatasaray'ın önerisi konusunda ikiye bölündüğü gelen haberler arasında. Fenerbahçe ise şu tezlerle Galatasaray'ın önerisini reddediyor:

F.BAHÇE: Lig statüsü yayınlandı
TFF ligler statüsünü yayınlayarak duyurdu. Oyun oynanırken kural değişmemeli. TFF bu formülü 4 yıllık bir proje olarak üretti. Şimdi çöpe mi atıyor. Alper Potuk'u G.Saray alsaydı, yine bu kadar ısrarlı olacak mıydı? Doğru davranan cezalandırılmamalı... İşte bu gerekçelerle, G.Saray'a şerh koyan F.Bahçe, TFF ezeli rakibinin önerisini kabul ederse konuyu Tahkim'e taşıma kararı aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son karar anı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN