'Bizi sportif yargılayın'

Giriş Tarihi: 9.7.2013

F.Bahçe, Tahkim Kurulu'ndaki savunmada, UEFA'nın kendilerini yargılarken sergilediği tavırdan duyduğu rahatsızlığı dile getirecek

UEFA'nın Avrupa Kupaları'ndan 2+1 yıl men ettiği F.Bahçe yarın Tahkim Kurulu'nda hakkını arayacak. Yöneticiler Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turan Nyon'a gitmeyecek. Aziz Yıldırım, kulübü temsilen duruşmada yer alacak. Tahkim Kurulu, sadece avukatların yapacağı savunmayı dinleyecek. Yıldırım'a kulüp başkanı olarak söz hakkı tanınacak.

SAVUNMA 3 ANA BAŞLIKTAN OLUŞACAK
1- Fenerbahçe Kulübü, UEFA'ya kendisini sportif şekilde yargılamadığı için serzenişte bulunacak. Kulübün yargılanmasında adeta bir adli makam tavrı olmasının yanlış olduğu belirtilecek. "Bizi sportif olarak yargılayın" denecek.
2- Cezanın onanması durumunda, kararın emsal teşkil edeceği ve UEFA'da bundan sonra sportif yargı dışında her şeyin kabul görmesinin yolunun açılacağı anlatılacak. Bundan sonraki her davada, polis fezlekesiyle, onanmamış mahkeme kararlarıyla kulüplerin geleceğinin etkilenebileceğinin altı çizilecek.
2- F.Bahçe'nin şike ile suçlandığı 5 maç için tekrar savunma yapılacak. Bu bölümde 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan süreç de anlatılacak. Bu bölümün ana temasında UEFA Müfettişi Pierre Cornu'nun "Avrupa'ya gitmezseniz ceza bir yılda tamamlanır" ifadeleri yer alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bizi sportif yargılayın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN