%80 erteleme

Duruşma sonrası Başkan Orman'la durum değerlendirmesinde bulunan İsviçreli avukatlar, "Tahminimize göre Avrupa'dan 1 yıl men cezası kalkmaz. Ancak ertelenme ihtimali yüksek" dediler

Giriş Tarihi: 13.7.2013
UEFA Disiplin Kurulu'nun Avrupa Kupaları'na katılmasına 1 yıl tedbir koyduğu Beşiktaş, önceki gün Tahkim Kurulu'nda 6,5 saat boyunca yaptığı savunmanın ardından umutlu bir bekleyiş içine girdi. Bu nda siyah-beyazlıların duruşmaya çok iyi hazırlanmasının etkisi büyük oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanı Oğuz Atalay, üyeler Burak Öder ile Mertay Kugay'ın yöneltilen sorulara hukuk diliyle net ve kafalarda kuşkuya yer bırakmayacak cevaplar vermesi, Tahkim Kurulu üyelerini fazlasıyla ikna ederken, Beşiktaşlılar Nyon'dan yüzleri gülerek ayrıldı. Siyah-beyazlıların İsviçreli avukatları da Başkan Fikret Orman ve yanındakilerin umutlarını artıran açıklamalarda bulundu.

Yüreklere su serpen sözler...
Uzun soluklu duruşmanın ardından Fikret Orman başkanlığındaki siyah-beyazlı heyet, savunmalarında yer alan üç İsviçreli avukatla durum değerlendirmesi yaptı. Avukatlar, kendilerinden emin bir şekilde konuşarak, tedbirin ertelenebileceğini belirttiler. "Edindiğimiz izlenim ve tahminimize göre ceza kalkmaz" diyen avukatlar, bu sözlerin hemen ardından "Ancak ertelenme ihtimali yüzde 80" ifadesini kullanarak, Fikret Orman ve yanındakilerin yüreğine su serpti.

Yanlış hesap Nyon'dan döner
İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynanan Türkiye Kupası finalinde adı şikeye karışan isimler arasında yer alan dönemin Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı, Tahkim Kurulu'nda tanık sıfatıyla bulunurken, kendisinin ve kulübünün hiçbir yanlışı olmadığını söyledi. Adalı, basın mensuplarına verdiği demeçte "Yanlış hesap, Nyon'dan dönecek. Buna inanıyoruz. 110 yıllık köklü bir geçmişi olan Beşiktaş'ın tarihinde en ufak bir leke yoktur, bundan sonra da olmayacaktır. Bunun altına her zaman imzamı atmaya hazırım" diye konuştu.

Niye hapis yattım hala bilmiyorum!
Şike sürecinde Serdal Adalı ile birlikte cezaevine giren Beşiktaş'ın eski protokol sorumlusu Ahmet Ateş, yaşananları anlayabilmekte güçlük çektiğini söyledi. Nyon'a tanık olarak giden Ateş, "Şahsım adına 6 ay hapis yattım. Ancak hiç kimse bana niye yattığımı söyleyemiyor. Ben de hala bilmiylorum. İnanıyorum ki bu iyi savunma sonuç verecek" dedi. Tayfur Havutçu ise, "Tahkim Kurulu'nun duruşmasında söylenebilecek her şeyi söyledik. UEFA şüpheyle ceza verebiliyor. İyi savunma yaptık. Bütün sorulara doğru cevapları verdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
%80 erteleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN