Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TFF Etik Kurulu üyelerine teşekkür

UEFA Tahkim Kurulu Başkanı Pedro Tomas: "Duruşmada pek çok soruya cevap bulduk"

Giriş Tarihi: 13.7.2013
Oğuz Atalay 1. Etik Kurulu raporunda yer alan bilgileri tekrarlarken; Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş'in şike olayına karşımadığına kanaat getirdiklerini tekrarladı. Olayın sorumluluğunun ise İbrahim Akın'ın menajeri Yusuf Turanlı'da olduğunu belirtti. Üç saatlik sorgulama sonrası Tahkim heyeti, TFF Etik Kurulu üyelerine ayrıntılı bilgilendirmeleri için teşekkür etti. Başkan Pedro Tomas'ın, "Sizin gibi meslektaşlarımızla bu konuyu tartışmamız çok iyi oldu. Pek çok soruya cevap bulduk" demesi Beşiktaş kafilesini sevindirdi.

Tahkim'den 2 kez aynı soru
Önceki gün sabah saat 10.30'da başlayan duruşmada TFF Etik Kurulu başkanı ve iki üyesinin yaptığı savunma tam 3 saat sürdü. Etik Kurulu üyeleri hazırladıkları belgeleri UEFA Tahkim Kurulu'nun İspanyol Başkanı Pedro Tomas, Alman üye Goetz Eilers ve Hollandalı üye Michael Josep Massen'den oluşan duruşma heyetine sundu. Başkan Tomas, şike soruşturması kapsamında yapılan yargılama sonucu Beşiktaş'a cezayı gerek görmeyen TFF Etik kurulu üyelerine, bu kararı nasıl aldıklarını iki kez sordu.

BİR GÖRÜŞ: Etik Kurulu 'Etik' değil!
YUSUF REHA ALP (PFDK eski üyesi)
TFF Etik Kurulu üyelerinin neden Beşiktaş'ın duruşmasına gittiğini anlayamadım. Zaten raporları mevcut. Dersin ki; 'Duruşmalara katılmamıza gerek yok, raporlarımız var. Etik Kurulu üyelerinin bir kulübün lehine açıkça taraf olarak tanık sıfatıyla ifade vermeleri bence pek etik olmadı. Aleyhine de olsa doğru bulmazdım. Çünkü siz hukukçusunuz, yazdığınız raporla konuşuyorsunuz. Kaldı ki, UEFA Tahkim'de bir kulübün aleyhinde çıkacak olan karar, başka bir Türk kulübünün otomatik olarak lehine sonuç doğuracak. O yüzden, halen Futbol Federasyonu'nda görevli olan insanların Fenerbahçe, Beşiktaş ya da X bir kulübün lehine bazı girişimlerde bulunma çabası doğru ve ahlaki olmadığı gibi, hukuki de değil. Çünkü Etik Kurulu, şike dosyasının bilirkişi heyeti gibidir. Bilirkişilik yaptığınız dosyada tanıklık yapmak olmaz. Ayrıca, şahsi kanaatim UEFA Tahkim'inden, Disiplin Kurulu kararına ters bir karar çıkmayacağıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TFF Etik Kurulu üyelerine teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN