Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakemler televizyon başına!

MHK, bundan sonra hakem olmak isteyenlerden sertifika isteyecek. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Açıköğretim'e yazılacak olan adaylar, dersleri TRT Okul'dan takip edecek

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Merkez Hakem Kurulu, Türk hakemliğinde devrim gibi bir karar aldı. Hakem olmak isteyenlerde bundan sonra sertifika aranacak. Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı. Hakemliğe ilk başlayacaklar, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ne kayıtlarını yaptıracak ve kitaplarını alacak. Dersler TRT Okul'dan hakem hocaları tarafından anlatılacak. Ders anlatacak hakemler arasında UEFA Hakem Komitesi Üyesi Uilenberg, faal hakemlerden Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım, Halis Özkahya gibi isimler yer alacak. Hakem adayları Eylül ayında kayıtlarını Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bölümüne yaptırıp, Aralık ayında sınava girecek.

4 önemli kriter
1-Sertifika alan hakem adayları hangi ilde görev yapacaksa o ilin Hakem Kurulu'na müracaat edecek.
2-İl Hakem Kurulu tarafından atletik sınava alınacak.
3-İl Hakem Kurulu, ihtiyacı kadar yaşı, öğrenim durumu, yabancı dili ve atletik testteki performanslarını göz önünde tutarak adaylar arasında tercihini yapacak.
4-Tercih edilen adaylar hakemliğe, o ilden adımını atmış olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakemler televizyon başına!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN