"Her şeyin altından G.Saray çıkıyor"

Giriş Tarihi: 17.7.2013

F.Bahçe yönetimi bu davanın son bulması için Yargıtay'ın konuyla ilgili kararını artık olumlu ya da olumsuz vermesini istiyor

UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği 2+1 yıl Avrupa'dan men cezası, Tahkim Kurulu'nda +1'i kaldırılarak 2 yıl oldu. Fenerbahçe, hakkını bu kez CAS'ta arayacak. Başvuru dilekçesi bugün CAS'a sunulacak. (Kararın cuma gününe kadar çıkması bekleniyor.) Fenerbahçe yönetimi UEFA müfettişinin mahkeme kararları ve savunmaları es geçip polis fezlekesiyle hazırladığı raporla ceza almaktan öfkeli. Ne savunma yapılırsa yapılsın UEFA'nın karşısına Türkiye'de bile yargılanmadığı maçları çıkarmasından da rahatsız. Sarı-lacivertli yönetim, dün basınla yaptığı değerlendirme toplantısında çarpıcı noktalara temas etti:

'UEFA ASBAŞKANI ŞENES ERZİK NEREDE!'
"UEFA Tahkim Kurulu'na 4 maçtan (A.Gücü, İBB, Karabük, Sivas) yargılanacağız diye gittik ama karşımıza 8 maç (G.Birliği, Trabzon-Bursa, TrabzonİBB, Eskişehir-Trabzon) çıktı. Türkiye'de yargılanmadığımız maçlardan yargılanıyoruz. Tüm bunlar olurken Şenes Erzik nerede? F.Bahçe, CAS'tan davayı niye çekti? Bunu en iyi o ve Platini biliyor. Konuşsun ve "Baskı yaparak çektirdik" desin. F.Bahçe bu kadar aptal mıydı karşılığı olmadan, ezbere, canım istedi çektim desin. UEFA Asbaşkanı ama ortada yok. İnsan UEFA binasına asılmış fotoğrafından utanır da ortaya çıkar."

'MAÇ BAĞLANMIŞ' İFADESİ
"UEFA Müfettişi Palacios'un tek delili polis fezlekesi. İddianame var, mahkeme kararı var. Bunlar olunca fezleke çöp olur. Fezleke 16 Şubat 2012 tarihinde UEFA'ya Genel Sekreter Ebru Köksal imzası ile gönderilmiş. Bu tarih önemli, çünkü Silivri'de başlayan ilk duruşmanın tarihi 14 Şubat 2012. Demek ki fezlekenin tercümesi Aydınlar döneminde yapılmaya başlanmış ve gönderilmiş. Bir de burada "maç bağlanmış" ifadesi var. Zaten Aydınlar'ın istifası ile Demirören'in göreve geldiği süre arasında kalan zamanda olan herşey olmuş."

İMZALARDA HEP GALATASARAY!
"Hangi imzaya bakarsanız altından bir G.Saraylı çıkıyor. Ebru Köksal Genel Sekreter, İlhan Helvacı TFF'de hukukun başında, Lutfi Arıboğan Başkan Vekili. Niye fezlekeyi gönderdiler? İddianame niye gitmedi? Savunmalar var, bunlar niye gönderilmedi. Lutfi Arıboğan eşiyle Tahkim üyelerinin bulunduğu otele gidip, "Devlet büyükleri tarafından Aziz Yıldırım'a ceza verilecek dendi, hala niye vermiyorsunuz" dedi diye açıkça söyledik ama çıkıp bir şey demiyorlar."

BİZİMLE DALGA GEÇİYORLAR
"Böyle yargılama olmaz. Artık bizimle dalga geçiyorlar. Yargılanmadığımız maçlardan ceza alıyoruz. G.Birliği maçında Doğan Ercan'la görüşme deniyor, o kişinin Doğan Yeşil olduğu anlaşıldı zaten. Fezlekede 'Trabzonspor bunları yaparken F.Bahçe'de önlemek için bunlara başladı' deniyor. Demek ki bir belge var ama Trabzon ortada yok. Zaten Trabzon ortada olmadığı için olay buralara geldi."

UEFA ANLAMAK İSTEMİYOR
Tahkim Kurulu'nda bizim lehimize ifade veren Fatih Akbaba'ya polis "300 bin lira Aziz Yıldırım'dan alıp Mecnun Odyakmaz'a verdiğini söyle" demiş. "Böyle bir şey olmadı, söylemem" dediği için 64 gün hapis yatmış. Tahkim'in gönderdiği kararda cezalar yazıyor hepsi yanlış, 'ömür boyu ceza' aldı diyor daha böyle bir ceza yok. Süreler yanlış. Şekip Mosturoğlu tüm kararlarda 2. Başkan olarak geçiyor. 4 kere itiraz ettik ama UEFA'ya daha bunu bile anlatamadık."

YARGITAY KARARINI AÇIKLASIN
"Aynı maça birden fazla ceza verilemez, TFF bağımsızdır deniyor ama bu yargılamada hiçbir zaman iki artı iki dört etmedi. Tahkim Kararı'nda 2008 usul kanunları uygulanıyor. Bu karara göre UEFA, TFF'ye baskı yapamaz. Artık Türkiye'nin karar vermesi lazım. Futbolun üzerinde bu kadar elin olması yanlış. Bu kadar haksızlık yapılmaz. Avrupa'da demokrasi var diyorduk ama bizden beter çıktılar. Yargıtay artık davayı sonuçlandırmalı. Artı ya da eksi ne olacaksa olsun. Bu iş uzadıkça kaosa gidecek."

CAS'ta tercih Kısmet Erkiner
CAS davalarında kulüpler kendi ülke vatandaşları olan CAS hakemlerini seçebiliyor. Yani F.Bahçe davasında 3 hakemden birinin Türk olması mümkün. Türkiye'den CAS mahkemesinde hakemlik yapan iki isim var. Bunlardan biri Türker Aslan diğeri de Kısmet Erkiner. F.Bahçe'nin Erkiner'i talep edeceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Her şeyin altından G.Saray çıkıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN