Türkiye'ye artık ceza gelmez

TFF Başkanı Demirören dün Bakan Suat Kılıç'la görüştü. Konu UEFA kararlarına gelince Demirören, "Türkiye'ye ek bir ceza gelmez" dedi

Giriş Tarihi: 17.7.2013
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören dün sabah Ankara'da Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Suat Kılıç ile bir araya geldi. Demirören'in isteğiyle gerçekleşen görüşmede yeni sezon masaya yatırıldı. Konu dönüp dolaşıp UEFA Tahkim Kurulu'nun verdiği kararlara geldi. Demirören'in görüşmede Bakan Suat Kılıç'a "UEFA Tahkim Kurulu kararını verdi. Kulüplerimiz CAS'a gidecek. Buradan nasıl bir karar çıkar bilmiyoruz.

MİLLİ TAKIMLAR ETKİLENMEZ
Bizim açımızdan sakıncalı bir durum yok. Türkiye'ye bundan sonra ek bir ceza gelmez. Milli Takımlarımızın etkileneceği bir durum olacağını düşünmüyorum"
dediği kaydedildi. Demirören'in yaptığı görüşmede Futbol Federasyonu Başkanvekilleri Servet Yardımcı ve Ufuk Özerten de hazır bulundu.

GÜVENLİK SİSTEMİ ÖNEMLİ
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Ankara'daki görüşmesinde yeni sezonda uygulanması için hazırlıkların sürdüğü E-Bilet ve kameralı güvenlik sistemi de masaya yatırıldı. Kılıç, "Sporda Şiddet yasasının uygulanmasında E-Bilet ve kameralı güvenlik uygulamasına geçis kaçınılmaz. Bu konuda gecikmeye tahammülümüz yok. Şiddetin önüne geçmek için yaptırımların düzgünce uygulanması çok önemli" diye konuştu.

SİSTEM SEZON İÇİNDE BİTECEK
Bakan Kılıç'ın üzerinde durduğu kameralı güvenlik sistemi ilk etapta 3 ilde 6 stadyumda hayata geçecek. Hazır olan İstanbul'da Arena, Şükrü Saracoğlu, Olimpiyat ile Bursa Atatürk ve Trabzon Avni Aker statlarına sezon boyunca tüm Süper Lig ve PTT 1.Lig statları da dahil olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye artık ceza gelmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN