SPK'ya şikayet etti!

Aziz Yıldırım'ın başkanlığını durduran Recep Özcan, "küçük yatırımcıların aldatılmaması" gerekçesiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yaptı

Giriş Tarihi: 18.7.2013
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun yöneticiliklerine mahkeme kararıyla tedbir koyduran F.Bahçe Kongre Üyesi Recep Özcan şimdi de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'ya başvurarak tedbir alınmasını istedi. Özcan, SPK'ya gönderdiği yazıda, küçük yatırımcıların aldatılmasının önüne geçilmesini istedi. Dilekçede, "Mahkeme kararı ile kendiliğinden kaybeden Aziz Yıldırım'ın şirket yönetim kurulu başkanı sıfatı ile açıklama ve işlemlerde bulunmasının engellenmesini ve gerekirse mevzuat hükemlerine uygun olarak yönetim kurulu başkanlığına kayyum atanmasını talep etmek zorunluluğu doğmuştur" denildi. SPK'nın dilekçe hakkında işlem başlattığı öğrenildi.

CAS başvuruları tamam ilk karar bugün
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), UEFA Tahkim Kurulu'nun onadığı cezalar için Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yaptığı itiraz başvurularının tamamlandığını duyurdu. CAS'tan yapılan açıklamada, "Fenerbahçe'nin 2013-2014 sezonu Şampiyonlar Ligi'ne katılım hakkı sayılmak kaydı ile en yakın iki UEFA kulüp organizasyonundan ihracı ve Beşiktaş'ın 2013-2014 Avrupa Ligi'ne katılma hakkının elinden alınması çerçevesinde, her iki kulübün yürütmeyi durdurma talebine ilişkin dilekçeleri kayıtlara geçirilmiştir" ifadelerine yer verildi. CAS'ın, Cuma günü gerçekleşecek Avrupa kupaları kura çekimi öncesi Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yürütmeyi durdurma talebine bugün akşam saatlerinde yanıt vermesi bekleniyor.

"Hem çaresiz hem yüzsüzler"
G.Saray'ın ardından Trabzonspor da F.Bahçe'ye çok sert bir cevap verdi: "UEFA'nın kararları sonrası, karanlık ilişkilerle Türk futbolunu kirletenlerin, pervasızca çalmış oldukları haklarımızı, sanki kendi haklarıymışçasına, yüzsüzce kamuoyuna yansıtmaları kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti'nin adli makamlarını, devletin polisini suçlu göstermeye çalışan bu kişiler, şimdi de futbolcularını kullanarak çaresizlik içinde olduklarını göstermiş oldu. Türkiye Futbol Federasyonu da hakkımız olan şampiyonluğu bize teslim edecektir. Emek hırsızlarının, sahibi olmadıkları bir hak için her türlü tutarsız ve mesnetsiz davranış içinde bulunan bu kişilerin eylemlerini hesaba katanların, hakkımızı vermedikleri takdirde, hem Trabzonspor'un milyonlarca sevdalısının hem de ahlaklı temiz futbol paydaşlarının eylemlerinin önüne nasıl geçeceğini merak ediyoruz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SPK'ya şikayet etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN