Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'UEFA ile hiçbir pazarlık yapılmadı'

Giriş Tarihi: 19.7.2013 21:40

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tolga Aytöre, UEFA ile hiçbir pazarlık yapılmadığını söyledi. Aytöre, UEFA ile görüşmelerinde sadece duruşma takvimi konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü'nün hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Deniz Tolga Aytöre, sarı-lacivertlilerin devam eden davasında son günlerde yaşanan gelişmeler ve CAS süreciyle ilgili bilgiler verdi. Fenerbahçe TV'ye açıklamalar yapan Aytöre, Şampiyonlar Ligi'ne katılma konusunda UEFA ile hiçbir anlaşma ya da pazarlık yapılmadığını söyledi.

Aytöre, "Biz CAS'a başvuru yaptığımızda, CAS UEFA'ya, itirazları olup olmadığını sordu. UEFA 24 saat içinde itirazı olmadığını iletti. Ancak 3 adet tarih söyledi. 'Bu tarihten birini seçersek bunun üzerine anlaşalım' dedi. Dolayısıyla itirazının olması ya da Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılmasıyla ilgili bir anlaşma, ya da bir pazarlık olmadı. Bu konuda basında, medyada yer alan tüm bilgiler yanlıştır" dedi.
Fenerbahçe'nin UEFA ile sadece yapılacak duruşmanın takvimi hakkında anlaştığınına vurgu yapan Aytöre, "Sonuç olarak CAS, UEFA tahkim kurulu kararını durdurdu ve kuraya katıldık. Bu kararlarla Fenerbahçe ve Türkiye, egemen hukuk karşısında çok önemli ve tarihe geçecek kazanımlar elde etti." değerlendirmesinde bulundu.
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Salzburg ile eşleşmesini de yorumlayan Deniz Tolga Aytöre "Ben Salzburg'un, Fenerbahçe tandansında bir rakip olduğunu düşünmüyorum. Turu rahat geçeceğimizi düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'UEFA ile hiçbir pazarlık yapılmadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN