Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Recep Mamur'dan Hacıosmanoğlu'na sert yanıt

Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu arasındaki polemik devam ediyor.

Giriş Tarihi: 22.7.2013 11:02
Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, Kulüpler Birliği Vakfı Genel Kurulu'ndan sonra yaşanan olaylarla ilgili olarak, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamasında, "Ben ve kulübüm şike ve benzeri işlere karışmadık, karışan soysuzlara destek vermedik" ifadesinde bulundu.

Mamur, kulübün resmi internet sitesinde, "Uygunsuz ifadeler ve açıklamalar ile sizleri meşgul etmekten büyük üzüntü duymama rağmen, birkaç konuya açıklık getirmek; kulübümüz ve şahsım adına, artık zorunlu hale gelmiştir ifadesine yer verdiği açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Şahsıma karşı, 'Seni gömecek yer bulamazlar' veya 'Seni Kayseri'ye gömerim!', ifadesi sesli olarak söylenmemiştir. Bu sözü, hiç kimse Recep Mamur'a karşı söyleyemez. Söylemiş gibi davranmak; ancak üçüncü sınıf mafya tavrıdır. Bu durum, benden çok Trabzonspor ve Trabzon şehrini yaralar.

Ben ve kulübümün mensupları, hiçbir dönemde, şike ve benzeri işlere karışmadık; karışan soysuzlara destek vermedik, veya ekonomik işbirliğine girmedik.

Eğer konu; bir oy için verilmiş vekalet ise; Trabzonspor'un onursal başkanı, eski bakanımız Sayın Mehmet Ali Yılmaz, Cine 5 görüşmelerinde Trabzonspor'u temsil etmesi için Sayın Aziz Yıldırım'a vekalet vermiştir. Ayrıca; diğer İstanbul takımları ve Anadolu takımlarının çeşitli dönemlerde, çeşitli nedenlerle birbirlerine vekalet verdikleri defalarca görülmüştür.

Eğer konu; 3 Temmuz süreci dolayısıyla Trabzonspor'un hakları ise; bu duruma şahsımın, Kulüpler Birliği'nin, hatta Sayın Hacıosmanoğlu'nun yapabileceği bir şey yoktur. Demokratik ve medeni ülkeler hak arayışlarını; polis, savcılık, mahkemeler ve tabi ki kanunlar çerçevesinde sürdürür.
Trabzon şehri ve Trabzonspor ile dostluğumuz; Trabzonspor'a, kendi sahamızda 6-5 yenilerek küme düştüğümüz sezon dahi bozulmamıştır. Şikeden şikayet eden Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu, nasıl küme düştüğümüzü öğrenmek ister ise; çok yakınında, bilgi alabileceği şahitler vardır.

Değerli Kamuoyu'na, Trabzonspor ve Kayserispor camiası ve taraftarlarına verdiğimiz bu rahatsızlıktan dolayı derin üzüntü içerisinde olduğumu bildirmek isterim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Recep Mamur'dan Hacıosmanoğlu'na sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN