Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşiktaş'a 2. İnönü stadı şoku!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yıkım çalışmaları devam eden İnönü Stadı'nı Ekim 2014'te bitirecekleri konusunda ısrarcı ancak stadın mimarı Bünyamin Derman aynı görüşte değil...

Giriş Tarihi: 28.7.2013 09:27
Derman, stadın planlanan tarihte bitmesinin imkânsız olduğunu söyledi... Ekim 2014 tarihinin aşılacağının yüzde yüz olduğunu ifade eden Derman, "Bence bahar 2015 daha makul bir tarih" dedi... Derman'ın bu sözleri Beşiktaş'ın gelecek sezon da maçlarını İnönü Stadı'nda oynayamayacağı anlamına geliyor.

Sadece inşaat değil, sanat eseri yaptıklarının altını çizen mimar Derman, "Yıkımın bu kadar uzayacağını düşünmüyordum. 2 ay gibi bir gecikme var. Gündüz hafriyat çalışması yapmak pek mümkün değil. İzin verilse de çalışmak zor" açıklamasını yaptı. Caddenin dibinde çalışmanın da riskleri olduğunu ifade eden Derman, "Hafriyatta çökme veya kazık çakarken kayma olabilir. Bu talihsizlikler takvimi etkiler. Çünkü bu diğer inşaatlar gibi değil" şeklinde konuştu.

'ÇİM SORUNU YAŞANABİLİR!'
Öte yandan saha zemini konusunda 3 Büyük takım arasında bu zamana kadar en az sorun yaşayan Beşiktaş'tı... Geçtiğimiz sezon G.Saray; TT?Arena'da, daha öncesinde de F.Bahçe de Şükrü Saracoğlu'nda zemin konusunda büyük sıkıntılar yaşarken İnönü Stadı'nın zemini hep örnek gösterilirdi. Ancak Derman, yeni İnönü'de siyah-beyazlıları zemin konusunda sıkıntıların beklediğini söyledi: "Yeni İnönü'de de çim sorunu yaşanabilir. Öncelikle işletmeyle ilgili ama şeffaf çatının hem pozitif hem negatif etkisi olacak."

(hürriyet)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'a 2. İnönü stadı şoku!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN