"Biz böcek alacağız"

"Alternatifli bir kadromuz var. Flaş transferler yaparsınız, ancak birkaç kötü sonuçla işler tersine döner. Süper Lig'in ilk beş haftası önemli"

"Fernandes'in mukavelesini uzatacağız. Şu an için problem yok. Muhtemelen anlaşacağız. Almeida konusunda da orta nokta yok. Ya imza, ya satış"

"Ofisimi İnönü'deki yıkıma girmeyen kulede kuracağım. Bu sayede 24 saat inşaatı denetleyeceğim. Yeni stat için sponsorun gelirini kırdırmayacağız"

Avusturya kampında açıklamalarda bulunan Fikret Orman, esprili bir şekilde, "Çilek ne demek? Biz böcek alacağız" diyerek G.Saray Başkanı Ünal Aysal'a göndermede bulundu. Orman, "Flaş transferler yaparsınız bir iki maç kötü sonuçla işler tersine döner. İlk 5 maçı kazanırsınız, herkes susar. Adebayor'un kalitesi tartışılmaz. Ama istatistiklerine hiç göz attınız mı?" dedi. Orman, Fernandes'i isteyenler olduğunu belirtirken "Kendisi kalmak istiyor. Anlaşacağız. Almeida'yı da ya satacağız, ya da sözleşmesini uzatacağız. Çünkü sezonu tamamlarsa 5.5 milyon Euro maliyeti oluyor" diye konuştu.

İnönü'den klozet ve su borusu çıkar!
İnönü Stadı'nın hafriyatından 10 milyon lira karları olduğunu belirten Orman şöyle devam etti: "Statla ilgili boşuna yaygara koparıyorlar. Biz 1963'de yapılan yeni açık tribünü yıkıyoruz. Altından çıksa çıksa klozet ve su borusu çıkar. Ben inşaat mühendisiyim. Ofimizi İnönü'de yıkıma girmeyen kuleye taşıyacağım. Bu sayede 24 saat inşaatı denetleyeceğim. 80 milyon Euro'luk maliyetten bahsediyoruz. Kredi bulmak sorun değil. Sponsorun gelirini kırdırmak istemiyorum. Umarım Eylül ayında temel atma töreni gerçekleşecek. Törene Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı da davet edeceğiz."

Bilic de Muhammed'in farkında...
"Muhamed'i Southampton maçında beğendim. Bilic de onunla yakından ilgileniyor, yeteneğinin farkında. Hocasıyla yaşadığı gol sevinci muhteşemdi. Onunla ilgili söylenecek tek şey bıdırık! Kaptanlık konusunda sorun yok. Teknik kadro bir karar vermiş, Toraman da gereğini yapmış. Beşiktaş'ta herkes emeğinin karşılığını alıyor. Özen ve Bilic'in kararlarına herkes saygı duymalı. İşini yapanlar, farklı algılara yol açacak şeyler konuşmamalı."

CAS'tan umudum var
Fikret Orman, UEFA'dan alınan ceza sürecinde birçok yanlış bilginin ortaya atıldığını vurgulayarak, geçmiş dönemde yöneticilik yapmış bazı isimlere yüklendi: "Beşiktaş, geçen sezon yalan beyandan ceza aldı. Şimdi konuşan cesur yürekli arkadaşlar neredeydi? Uganda'da mı yaşıyorlardı? Her gün televizyon ve radyolara demeç veriyorlar. Benim CAS'tan umudum var. Çünkü daha yargı bitmeden, yargı kararını göstererek ceza vermek CAS'tan dönebilir."

Çarşı alt kimliktir
Ronaldinho'nun maliyetinin 40 milyon Euro olduğunu vurgulayan Orman, "Bu noktada sponsor desteği alabilseydik, daha farklı girişimler olabilirdi. Sezer'in transferini ben istedim. Forvette dört isim var. Eneramo ile anlaştık. Bu kurguda başka bir forvete ihtiyacımız yok" dedi. Çarşı'nın kulübün alt kimliği olduğunu belirten Orman, son olarak Gezi Parkı prostestolarında yaşananların camiaya mal edilmesine anlam veremediğini, taraftarlarla aralarında sorun varmış gibi durum yaratmanın çok yanlış olduğunu da sözlerilerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Biz böcek alacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN