Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şartlı kombine

Beşiktaş, taraftarına "Siyasi ve ideolojik" slogan atılması ya da olaya sebebiyet verilmesi durumunda kombinelerin iptal edileceğine dair taahhütname imzalattı

Giriş Tarihi: 31.7.2013
Derbiler hariç iç saha maçlarını Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynayacak olan Beşiktaş'ta taraftarlara imzalatılan taahhütnamedeki 5. Madde'de şu ifadeler yer alıyor: "Toplumsal, siyasi ve ideolojik olaylara sebebiyet verecek şekilde, bir kişiyi veya grubu hedef alacak şekilde hakaret etmeyeceğimi, slogan atmayacağımı, aksi halde BJK'nin kartı iptal etme hakkı olduğunu, bu duruma itiraz etmeyeceğimi ve BJK'dan herhangi bir talepte bulunmayacağımı, böyle bir duruma sebebiyet vermem halinde BJK'nin uğradığı zararlardan sorumlu olduğumu kabul ediyorum."

TAAHHÜTNAME HER YIL GÜNCELLENİYOR
Beşiktaş'ın,
Kasımpaşa ile imzalanan stat anlaşmasında yer alan "Taraftarlar özellikle siyasi içerikli küfür ederse sözleşme tek taraflı feshedilecek" maddesi nedeniyle böyle bir önlem alındığı belirtildi. Yönetim ise 10 yıldır taraftarlardan taahhütname istendiği belirtti. Açıklamada sadece taahhütnamenin her yıl güncenlendiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şartlı kombine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN