Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Sercan Yıldırım ile anlaşamadık"

Teknik Direktörü , Sercan Yıldırım ile anlaşmaya çalıştıklarını ancak bu anlaşmanın sonuca varmadığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 31.7.2013 12:40
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, kısıtlı bir kadrolarının olmalarına rağmen kamp döneminin iyi geçtiğini ancak bir an önce 5 transfer yapılarak takımın gücüne güç katılması gerektiğini söyledi.

İtalya kampında basın mensuplarına açıklamada bulunan Teknik Direktörü , kampın iyi geçtiğini belirterek, "Kamp yerimiz güzel ancak bu yıl Avrupa'da da havalar sıcak ve bunun biraz etkisi oluyor. Ayrıca hazırlık maçlarına giderken yolların çok virajlı olması bizi çok yoruyor. Şuanda bizi en çok etkileyen o ama ne olursa olsun bir hazırlık dönemindeyiz eksikliklerimizi görme adına. Futbolcularım burada her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyor bu nedenle hepsine teşekkür ediyorum. Tabi kısıtlı bir kadromuz var ve aramızdan 7 arkadaş ayrıldı ve sadece bir kişi aramıza katıldı, o da genç bir arkadaşımız. İyi günlere gitmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Çok acil olarak 5 transfere ihtiyaç duyduklarını hatırlatan teknik direktör Uygun, "Lig uzun bir maraton ve bir sakatlık belinizi bükebiliyor. Şu anda Muhammet tam anlamıyla hazır değil, Orhan'ın hafif bir sakatlığı var. Cenk'in sakatlığı bitti ve aramıza yeni katıldı. Şu anda 15 kişilik bir kadro var. Yani hazırlık maçında olası bir sakatlık bizi çok zor durumda bırakabilir. Bunun yaşanmaması için başkanımızdan transfer istedik ve 5 transferin yapılması gerektiğini de anlattık. Bu konuda maddi anlamda ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum. Ama bazı gerçekler var. Forma reklamımız hala yok saha reklamlarını daha almadık. Bu tarz ekonomik olarak beklentilerimiz yerine gelmediği için zorlansak da o 5 arkadaşın kadroya bir an önce katılması gerekiyor. Çünkü 15 gün sonra zorlu bir lig başlıyor. Onları hazırlamak adına ve takıma adapte edebilmek için bu transferlerin bir an önce yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Transfer konusunda Sercan ile anlaşmaya çalıştıklarını ancak bu anlaşmanın sonuca varmadığını da ifade eden Uygun, "Sercan başka bir takımla anlaşmış ve şu anda birkaç futbolcu arkadaşla daha görüşmelerimiz devam ediyor. Şu anda konuşmaya çalıştığımız ve ekonomik olarak aşağı indirmeye çalıştığımız transferler var. Yönetimimiz bunları ikna etmeye çalışıyor" şeklinde konuştu.

Uygun takımın şuanda performans olarak gücünü sahaya yüzde 40 oranında yansıttığını belirterek, "Önümüzde oynayacağımız Fiorentina maçında belki yüzde yüz gücümüzü sahaya yansıtamayız ama yüzde 60 civarına ulaşırız. O maçın ardından da kalan idmanlarımızda yüzde 80 oranına kadar gücümüzü çıkarırız ve lig maçı haftasına girdiğimizde yüzde yüz oranına çıkarız inşallah. Tabi bu kadro işi ve kadronun genişliğine bağlı. Zorluklar var ve bunun farkındayız. Biz zaten bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Ben sadece takım üzerinde oluşabilecek başka baskıları kaldırmaya çalışıyorum ve olayı daha başka boyutlara çekiyorum. Bu genelde benim tarzımdır, olan krizleri yönetmek anlamında. Şuan her şey mükemmel gözüküyor yani insanlar öyle düşünüyor. Ama bunun karşılığın da olması gereken gerçekler var ve bunları bazen mesaj yoluyla bazen alttan vermeye çalışıyorum. Sebebi de olması gereken bazı gerçekler. Bir an önce o 5 arkadaşı takıma katma zamanı geldiğini düşünüyorum. Çünkü zor günlerde çok bocalamaya başlarız ve bunun vebalinin altından kimse kalkamaz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sercan Yıldırım ile anlaşamadık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN