Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süper zirve!

Giriş Tarihi: 31.7.2013

Suat Kılıç: "İşte, dolmuşta, otobüste beraberiz. Birbirimize kefiliz ama aynı stadyumda iki saati birlikte geçiremiyoruz. Bunu anlamıyorum"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2013-2014 futbol sezonu öncesi Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Bursaspor ve Trabzonspor taraftarlarının tribün liderleri ile bir araya geldi. Sahura kadar süren görüşmeden sonra tüm takımların taraftar grupları ile toplantıların düzenli hale getirilmesine karar verildi.

BİRLİKTE SAHUR YAPTILAR
Birlikte sahur yapan taraftarlar, yeni futbol sezonunda şiddetten uzak duracaklarına dair birbirlerine söz verdi. Tribün liderleri, ilk kez sporun başındaki bir ismin kendilerini muhatap aldığını belirterek Bakan Kılıç'a teşekkür etti.

HER YERDE YANYANAYIZ
Taraftar gruplarını korkutma amacı taşımadıklarının altını çizen Bakan Kılıç, "İş hayatında beraberiz, dolmuşta, otobüste beraberiz. Birbirimizin çekine senedine kefiliz ama aynı stadyumda iki saat birlikte nasıl vakit geçiremiyoruz bunu anlamıyorum" ifadelerini kullandı.

'TARAFTARA ÖDÜL' SİSTEMİ GÜNDEMDE
Toplantıda Bursaspor tribün lideri Selim Kurtulan e-bilet uygulamasına yönelik endişelerini dile getirirken, Genç F.Bahçeliler adına konuşan Sefa Kalya ise yöneticilerin dağıttığı bedava biletleri alan grupların olay çıkardıklarını söyledi. Çarşı'dan Alen Markaryan ilk defa devletin kendilerini karşısına alıp konuştuğunu belirterek, bunun devam etmesi gerektiğini belirtti. Trabzonspor taraftarları adına konuşan Hüseyin ise 6222 sayılı yasanın taraftarların olay çıkaracağı dikkate alınarak hazırlandığından yakındı. Bunun üzerine Bakan Kılıç, taraftarları ödüllendirecek bir sistem üzerine çalışmayı teklif etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper zirve!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN