Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gündüz oynansın

Giriş Tarihi: 1.8.2013

TFF Başkanı Demirören, kulüplere maçlar için çağrı yaptı: Rica ediyorum, maçlar gündüz oynansın. Gece işin içine içkiye kadar her şey giriyor ve seyirci daha agresif oluyor

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, önemli açıklamalar yaptı. Spor Müsabakaları Güvenliği Çalıştayı'ndaki konuşmada Demirören şunları söyledi: "Rakip gördüğümüz Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları ile diğer takım taraftarları da dahil hepsi ortak. Hepsi altlarında arabalarla birlikte geziyor. Bunlar bir organizasyonun içinde yönetimleri tehdit ediyor. Federasyonumuzun uyguladığı cezaları öyle bir takip ediyorlar ki stat kapatma veya maç kapatma dönemine geldiği zaman iki tane taraftar temsilcisi kulübe geliyor, 'Bağırırız, stadı kapattırırız. Bir sonraki maçı seyircisiz oynarsın' diye başkan ve yöneticilerle bir ilişki içine giriyor. Bunları biliyoruz fakat bizim federasyon olarak belli bir tedbirimiz, belli bir talimatnamemiz var, ona göre hareket edebiliyoruz. Gerisi yargı ve emniyetin görevi oluyor."

DEMEÇLERE EK CEZA GELİYOR
Demirören, bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında, başkanların, yöneticilerin, futbolcuların ve antrenörlerin demeçlerinin cezalarını hem maddi hem de stada girmeme olarak artıracaklarını da söyledi. TFF Başkanı son olarak, "Bugün futbola bakın, kötü tezeharüttan seyirci gelmiyor, aile yok. Sayın Bakanımızın söylediği bir şey vardı, bunda hemfikirim. Kulüplerimizden rica ediyorum, maçlar gündüz oynansın. Gece oynandıkça işin içine içkiye kadar her şey giriyor ve seyirci daha agresif oluyor. Bunlar da futbolun güzelliklerini bozuyor. Önemli olan buradaki konuşmaların ardından uygulamaların uygulanır hale gelmesi. Federasyon olarak bizhazırız ve sorumluluklarımızı biliyoruz."

'ÇOCUKLARA SUÇ İŞLETTİRİYORLAR'
Bedava bilet dağıtımı ve taraftar organizasyonlarıyla ilgili bazı tespitleri de paylaşan Güler, "Bir kısım tribün liderleri müsabakalarda kendileri suç işyemeyip, özellikle yaşı küçük çocuklara meşale yakma, sahaya girme, yaralama ve mala zarar verme gibi suçlara azmettirmektedirler. Bazı kulüpler tribün liderlerine maç öncesi bedava bilet veriyor, bu biletler fahiş fiyatlarla satılıyor" dedi.

E-BİLET'TE GERİ ADIM ATILMAYACAK
Taraftar temsilcilerinin, elektronik bilet sistemine itirazları olduğunu kaydeden Bakan Kılıç, "İtirazlara rağmen kanun uygulanacak. Geri adım atmak mümkün değil. İnanıyorum ki 2013-2014 sezonu en rahat, en centilmen, kardeşlik duygularının en fazla seslendirildiği sezon olacaktır" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündüz oynansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN