Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TFF'den fikstür açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig'deki maçların başlama saatiyle ilgili düzenlemenin sadece bu sezona yönelik olmadığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 5.8.2013 17:35
TFF'den yapılan açıklamada, Spor Toto Süper Lig ilk hafta programının belirlenmesinin ardından bazı basın yayın organlarında ve sosyal paylaşım sitelerinde, federasyona yöneltilen haksız ve yersiz eleştirilerin üzüntüyle takip edildiği vurgulanarak, "Öncelikle belirtmek isteriz ki, maçların gündüz oynanmasına ilişkin görüşümüzde bir değişiklik bulunmamakta ve buna açık yüreklilikle inanmaktayız. Süper Lig'in birinci haftasındaki bazı maçların başlama saatine ilişkin eleştiriler geçmişi ne kadar çabuk unuttuğumuzun bariz örneğidir" denildi.

Maçların başlama saatleriyle ilgili geçmiş sezonlardan örnekler verilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"2012-2013 sezonu Spor Toto Süper Lig'in birinci haftasında 3, ikinci haftasında 3 olmak üzere ilk iki haftada toplam 6 maç saat 21.45'te başlamıştır. Aynı haftalarda 4 maçın başlama saati ise 21.00'dir. 2011-2012 sezonunda ilk iki haftada toplam 11 maç saat 20.00'de, 2010-2011 sezonunda ise ilk iki hafta 3 maç saat 22.00'de, 10 karşılaşma saat 21.00'de, 1 mücadele de saat 21.45'te başlamıştır. İfade edilmeye çalışıldığı üzere maçların başlama saatlerine ilişkin düzenlemeler, sadece bu sezona yönelik değildir. Federasyonumuz, futbolcularımızın sağlıklarının mevsimsel hava sıcaklıklarından olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek ve bunu dikkate almak zorundadır. Spor Toto Süper Lig'in yayın saatlerinin belirlenmesinde yayıncı kuruluşun görüşlerinin alınması, istişare edilmesi de taraflar arasında yapılan sözleşmenin asli unsurlarından biridir. Federasyonumuzun en uygun müsabaka takvimini belirleyeceğinden spor kamuoyunun asla şüphe duymaması gerekmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TFF'den fikstür açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN