Bunlara dikkat!

Giriş Tarihi: 16.8.2013
Kulüpler 10 yabancıya imza attırabilecek ancak 6'sını maç kadrosuna alabilecek
2013-2014 sezonu yeniliklerle başlıyor. Yeni sezonda en önemli değişikliklerin başında yabancı oyuncu sınırlaması geliyor. Kulüpler geçen sezon olduğu gibi 10 yabancı oyuncuyla sözleşme imzalayabilecek ancak sadece 6'sını 18 kişilik maç listesine yazabilecek. Kalan 4 oyuncu maç kadrosuna alınmayacak. Gelecek sezon ise kulüpler en fazla 8 yabancıyı bünyesinde barındırıp, 18 kişilik maç kadrosunda 5'ine yer verebilecek.

'Çizgi hakemi' uygulaması ile maçı izleyen göz sayısı 12'ye çıkacak, hatalar azalacak
UEFA tarafından geçmiş yıllarda denenen çizgi hakemi uygulaması Türkiye'de de devreye giriyor. Bu sezondan itibaren maçlarda görev yapan hakem sayısı 4'ten 6'ya çıkacak. "Çizgi hakemi" olarak adlandırılan ilave yardımcı hakem uygulamasıyla maç esnasında yapılan hataların daha aza indirilmesi hedefleniyor. Maç boyunca iki hakem, kale çizgilerini kontrol edecek ve topun çizgiyi geçip geçmediği konusunda orta hakemi uyaracak.

E-bilet uygulamasıyla kulüplerin gelirleri artacak, holiganlar fişlenecek
Elektronik bilet (e-bilet) uygulaması başlıyor. e-bilet projesiyle, futbolda şiddet olaylarının azaltılması, kulüplerin gelirlerinin yükseltilmesi hedefleniyor. İnternetten kimlik numaralarıyla e-bilet alacak olan taraftarlardan şiddet olaylarına karışanlar, tespit edilecek. Elektronik biletin yanı sıra taraftarlara "e-kart" da verilecek. Banka kartlarıyla aynı işlevlere sahip olacak e-kart sayesinde taraftarlar, stadyumda daha rahat harcama yapabilecek.

Statlara girişte alkol denetimi yapılacak. Siyasi içerikli tezahüratlara da geçit yok
Yeni sezonda statlara alkollü taraftar girişinin engellenmesi için sıkı denetim yapılacak. TFF Süper Kupa maçıyla uygulamaya başlanan alkol kontrolü, lig maçlarında da hayata geçirilecek ve alkollü taraftarlar statlara alınmayacak. Ayrıca maç öncesi, sırası ve sonrasında başta tribünler olmak üzere, spor alanı dışında veya yakın çevresinde siyasi ve ideolojik içerikli slogan ve tezahüratlara da yasak getirildi. Bu tür davranışlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunlara dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN