Cavcav ekonomisi

Kulüpler Birliği Başkanı seçilen İlhan Cavcav'ın ilk icraatı, Fenerbahçeli yönetici Abdullah Kiğılı'ya ait olan ve 5 bin Euro kira ödenen vakfın İstanbul'daki ofisini kapatmak oldu

Giriş Tarihi: 17.8.2013
Kurucusu olduğu Kulüpler Birliği Başkanlığına yeniden seçilen İlhan Cavcav, ilk icraat olarak vakfın, Fenerbahçe Başkan Vekili Abdullah Kiğılı'ya ait 5 bin Euro kira ile 2 bin 580 lira aidat ödenen İstanbul Astoria AVM'deki bürosunu kapattı. Cavcav, ofisin kira, avukat ve çalışanlara ödenen paraların toplamının aylık 70-75 bin lirayı bulduğuna dikat çekerek, "Adamın ismi var, maaş alıyor ama toplantıda bile göremiyorsun. Büronun aylık kirası 5 bin euro, çalışanların sigortaları, 2 bin 580 lira da apartman aidatı. Bu harcamaların hepsini durdurdum" dedi.

BAŞKAN PARALARI DAĞITMAMIŞ!
Vakfın kasasında 360 bin euro bulunduğunu, bu parada G.Saray, Bursaspor ve İstanbul BŞB'ye geçen sene UEFA'dan gelen altyapı fonunun da olduğunu kaydeden Cavcav, "Önceki başkan (Halil Ünal) diğer kulüplerin paralarını ödemiş, ancak nedense bu kulüplere para dağıtılmamış. Kulüplerimizin alacağını ödedim ama şimdi de paramız kalmadı. Allah'tan ofisin mal sahibi Abdullah Kiğılı sözleşmenin kalan 2 aylık kira bedelini istemedi, kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TFF'DEN BORÇ İSTEDİM, VERMEDİLER
Cavcav, tazminatların ödenmesi sonrası kasasında para kalmayan Kulüpler Birliği için Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'den 300 bin lira maddi destek istediğini ancak Demirören'in "kulüplerin temlikle karşı karşıya olduğunu" gerekçe göstererek, bu talebini reddettiğini söyledi. Cavcav bunun üzerine kulüplerden 25'er bin lira istediğini belirterek, "Şu an 7-8 kulübümüz istediğimiz rakamı gönderdiler, sağolsunlar. Masrafları azaltıp yola devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cavcav ekonomisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN