Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülke menfaatleri için 'hayır' demeyiz

SABAH, 20 gün önce Londra'da Aysal'a Terim'in adının Milli Takım ile anılması durumunda ne yapacağını sormuş, Galatasaray ve ay-yıldızlı ekibi aynı anda çalıştırmasına izin çıkacağını öğrenmişti

Milli Takım gündemine iki gündür Fatih Terim ismi oturdu. Değerli büyüğüm Şansal Büyüka, Lig TV'de özetle, "TFF, Terim'in Milli takım'ın kalan 4 maçında görev yapmasını istiyor. TFF Terim'e sezon sonuna kadar hem Galatasaray'ı hem de Milli Takım'ı çalıştırmasını önerdi" yorumunu yaptı. Büyüka'nın sözleri sonuna kadar doğru. Neden mi? Emirates Cup için 2 Ağustos'ta Londra'ya gittim. Tüm maçları çıplak gözle izledim. 4 Ağustos'ta finalde Galatasaray, Arsenal'i Drogba'nın attığı iki golle yenerek kupayı kazandı. Maç sonunda oyuncuların söyleşi yaptığı alanda Fatih Terim'le birlikteydim, kendisine, "Hocam sizi Milli Takım'ın başına getirmek istiyorlar. Bu konuda teklif sunacaklar" dedim. Sonra da Fatih Hoca'ya, "Bu benim ikinci Arsenal zaferim" esprisinini yaptım. Hoca da günün anlamı adına kendisinin maç boyu boynunda taşıdığı akreditasyon kartını bana hediye etti.

LONDRA'DA NELER YAŞANDI?
Bu konuşmadan 1.5 saat sonra muhabirlerimiz Yaşar Yalçın ve Süleyman Gültekin'le birlikte Four Seasons Otel'e gidip Başkan Ünal Aysal'la buluştuk. Bir saati aşkın röportaj sırasında Başkan Aysal'a, "Fatih Hoca'yı Milli Takıma istiyorlar" dedim. Başkan Aysal önce duraksadı sonra da, "Nasıl olacak. Hem Galatasaray hem de Milli Takım birlikte olur mu?" diye sordu. Ben de Aysal'a "Hiddink, Rus Milli Takımı'nı çalıştırırken, Chelsea'de yarım dönem görev yapmıştı" örneğini verdim. Ardından, Aysal'a, "Milli Takım başarısız. Terim'e ihtiyaç duyulması normal. Sizden Terim için izin isteseler ne dersiniz?" diye sordum. Ünal Aysal da "Ülke menfaatleri her şeyin üstündedir" cevabını vererek bir ölçüde Fatih Hoca'ya Galatasaray ve Milli Takım'ı birlikte çalıştırma konusunda yeşil ışık yaktı. Bunu o gün yazmadık. Çünkü konuşma "0ff the record"du. Üstelik Fatih Hoca'ya teklif sunulmamıştı.


ARKADAŞINA GÖNDER
Ülke menfaatleri için 'hayır' demeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN