Fatih Terim için karar verildi

Fatih Terim ile Ünal Aysal arasındaki kritik zirve sona erdi.

Giriş Tarihi: 22.8.2013 11:34 Güncelleme Tarihi: 22.8.2013 17:07
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim'in mayıs ayına kadar milli takımı çalıştırmasına izin verdiklerini açıkladı. Galatasaray yönetiminden teknik direktör Fatih Terim'e sınırlı izin çıktı.

Sabah saatlerinde Başkan Ünal Aysal ile Fatih Terim'in Florya'da yaptığı görüşmenin ardından Aysal, Terim'e Mayıs ayına kadar federasyona her türlü desteği vermesi konusunda izin verdiklerini açıkladı. Aysal, "Fatih Terim'e elemelerdeki 4 maçta milli takımı çalıştırması için izin verdik." dedi.

Sarı - kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden, "Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Ünal Aysal'dan açıklama" başlığı ve Ünal Aysal Galatasaray Spor Kulübü Başkanı imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türk spor kamuoyunun son 48 saattir yakından takip ettiği üzere, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi tarafından hocamız Sayın Fatih Terim'e yapılan teklif hepimizin malumudur. Öncelikle 108 yıllık bir kulübün başkanı olarak hocamızla ilgili gelen bu tekliften duyduğumuz gururu paylaşmak isterim.

Bu sabah, Sayın Fatih Terim ve bazı yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, Sayın Yıldırım Demirören'e şahsen ilettiğim cevap ve teklifimiz kısaca şöyledir.

Galatasaray Spor Kulübü, Milli Takımın geleceğine ilişkin üzerine düşen görevleri geçmişte olduğu gibi bugün de yapmaya hazırdır. Bununla beraber, Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Türkiye Kupası sürecinde önemli hedefleri olan Galatasaray'ın bu yıl ve önümüzdeki yıllarda da ilişkili planları doğrultusunda kurulmuş olan düzeninde herhangi bir zarara uğramaması, yurtdışında Türkiye'yi layıkıyla temsil edebilmesi de Kulübümüzün görevi ve yüksek menfaatleri gereğidir.

Doğal olarak bugüne kadar başarısı herkesçe görülmüş idari teknik sportif direktörümüze ihtiyacımız son derece açıktır. Bu vesileyle teklifimiz, hocamızın önümüzdeki Mayıs ayına kadar oynanacak karşılaşmalarda Milli Takımımızın başında teknik direktör sıfatıyla sahaya çıkması ve de önümüzdeki Mayıs 2014'e kadar Türk futbolunun yeniden yapılanması için gerekli çalışmalara Danışman sıfatıyla destek vermesi şeklinde oluşmuştur.

Kulübümüz ve Hocamız bu süreçte herhangi bir maddi beklenti içinde de olmayacaktır.

Bu arada, yanlış anlamalara mahal vermemek için, şahsen daha önce verdiğim demeçlerde de belirttiğim gibi Hocamız Sayın Fatih Terim'i uzun vadeli Galatasaray İdari Teknik Sportif Direktörü olarak görmek istediğimi belirttiğimi de burada tekrar ifade etmek isterim. Kamuoyuna duyurulur, Saygılarımla,"

DEMİRÖREN'DEN AÇIKLAMA

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray cephesinden gelen açıklama sonrası "Fatih Terim'den henüz vazgeçmiş değiliz. Teklifi değerlendireceğiz. Yönetim kurulunda bir araya geldikten sonra Terim konusunda karar vereceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Terim için karar verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN