İki forma tek yürek

Terim-Aysal zirvesinden "Milli Takım için 4 maç" kararı çıktı Fatih hocayı 1+3 yıl isteyen TFF, Galatasaray'ın bu teklifine "Evet" dedi Terim'i bırakmayan Aysal, "2014'te Milli Takım'a" projesini kabul etmedi "Milli hizmetten de kaçmam" diyen Fatih Terim akşam resmi imzayı attı

Giriş Tarihi: 23.8.2013
TFF'nin Fatih Terim'e teklifi sonrasında son 72 saati bıçak sırtında yaşayan G.Saray camiası, Başkan Ünal Aysal'ın usta yönetimiyle krizi aştı ve hem TFF'yi hem de G.Saray'ı üzmeyecek yol haritası belirlendi. Dün sabah 11:05'te Florya Tesisleri'ne gelen ve Fatih Terim ile toplantı masasına oturan Ünal Aysal, 1 saat 20 dakika süren görüşme sonrasında özel uçağına binmek için Florya'dan ayrıldığı dakikalarda SABAH'ın sorularını yanıtladı. İşte Aysal'ın ağzından, Federasyon, Milli Takım, G.Saray ve Fatih Terim arasında yaşananların özeti: "Milli Takım için hocamızla ortak bir karar aldık. Hocamızın kontratı Mayıs sonunda bitiyor ama bugün bu konuyu konuşmadık bile. Ben her zaman her yerde söyledim. Başkan olduğum sürece Fatih Terim bu takımın başında olacak. Zamanı gelince oturur konuşuruz, kontratı uzatırız. Esas konumuz milli takımdı. Hocamızın milli takıma nasıl faydası olur, bunun bir yolunu ortak kararla saptadık."

Teklif Aysal'dan geldi


Galatasaray Başkanı Aysal'ın Fatih Terim ile yaptığı Milli Takım zirvesinde tecrübeli hocaya ilk sorduğu soru "Milli Takım'a G.Saray Kulübü olarak nasıl faydalı oluruz?" oldu. Terim'in "Milli Takım'a hizmetim olacaksa bundan kaçmam ama Galatasaray ile bağımı da asla göz ardı etmem" oldu. Bunun üzerine Aysal şu teklifi yaptı: "Hocam, Milli Takım'ın elemelerdeki kalan 4 maçında kulübede ol. Haziran 2014'e kadar kalan süre içinde yeniden yapılanma için danışmanlık yap. Bu süre içinde bizim için bir sorun yok. Sonra beraber yola devam edelim." Terim'in bu teklife "Evet" demesi üzerine Aysal, toplantı odasında TFF Başkanı Demirören'i aradı ve teklifi iletti.

Gün boyu telefon trafiği


Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın Demirören ile yaptığı görüşmelerin ardından Fatih Terim'e "G.Saray ile gönül bağı ömür boyu olan sizle sözleşme süresi belirlemeyelim. Ben başkan olduğum sürece, siz de istediğiniz sürece beraber yola devam edelim" dediği öğrenildi. Bu gelişmeler üzerine saat 20.40'da imzalar atıldı.

Ülke ve bayrak için vazifeden kaçılmaz

Milli Takım'ın yeni patronu Fatih Terim, Federasyon'un İstinye'deki binasında 2014 Mayıs ayına kadar sözleşme imzaladı. Sözlerine "Yönetim kuruluna bana olan güven, saygı ve inançlarından dolayı teşekkür ederim" diyerek başlayan Terim şunları söyledi: "Ülke, bayrak ve milli takım olunca konu vazife şart oluyor. Özü budur. 15 gün sonra da maç var. Bugün için, ülke insanı, Türk futbolunun çevresinde kenetlenmek gerekiyorsa kenetlenir. Kulübüme de teşekkür ediyorum. Süratlice görev bölümü yapacağız arkadaşlarla. Teşhisleri ve tedavileri belirleyip hızlıca çalışmaya başlayacağız. Allah yolumuzu açık etsin, çalışanın açık da eder zaten. Dünya Kupası'na gider miyiz? Bizim yolumuz daha uzun merak etmeyin. Son saniyeye kadar çalışacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki forma tek yürek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN