Terim'in Milli takımın başına gelmesi için ne dediler?

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Skandal bir karar

Ahmet CAKAR
Bu hamle hem Futbol Federasyonu, hem G.Saray, hem de Fatih Terim için skandal bir karardır. Sebeplerine gelince; Türkiye'de antrenör falan kalmamış ve sadece Terim varmış gibi bir algı ortaya çıkıyor. Daha önemlisiyse Milli Takım'ın oynayacağı 4 kritik maç esnasında G.Saray'da ligde, kupada ve özellikle Şampiyonlar Ligi'nde çok kritik maçlar oynayacak. Buralarda oluşabilecek puan kayıpları ve başarısızlıkta başta ben ve birçok kişi büyük hedeflerdeki puan kayıplarının baş nedeninin Terim'in mesaisinin bölünmesinden kaynaklandığını söyleyeceğiz. Bu durumda Terim ve G.Saray yönetimi de taraftara bunun cevabını veremeyecektir. Diğer bir problem de şu: Terim sezon sonuna kadar Federasyon'un bir elemanı durumunda. Oysa ki yine Mayıs sonuna kadar G.Saray ligde şampiyonluğu kovalayacak. Masum bir hakem hatası, bir saha kapatma ya da kenar cezası bile G.Saray lehine olduğunda başta F.Bahçe ve Beşiktaş olmak üzere diğer takımlar bunu hem rahatlıkla hem de haklı olarak protesto edeceklerdir. Mesela kritik bir derbide, örneğin G.Saray-F.Bahçe maçında G.Saray bir hakem hatasından yararlandığında F.Bahçeliler bunun masum bir hatadan kaynaklanmadığını, bilakis hakemlerim milli Takım Antrenörü Terim'in etkisinde kalıp bu hatayı yaptıklarını iddia edecekler. Bunu göremeyen bir federasyon, G.Saray yönetimi ve bunları hiç göremeyen bir Fatih Terim var.

Aysal da, Terim de mutludur

Ömer ÜRÜNDÜL
Önc elikle şunu söylemeliyim, Abdullah Avcı'nın tabii ki bu süreçten sonra bırakması gerekirdi ama neden bugün bu karar alındı? Yani Milli Takımın hazırlık maçında oynadığı Gana karşılaşması mı bir sebep teşkil etti anlayamadım. Bana göre Türkiye Futbol Federasyonu şöyle düşündü: Bu sene için çok az bir şansımız var, bizim bütün maçları kazanmamız yetmiyor. Bu çok ufak bir ümit, belki Fatih Terim'le bu mucizeyi başarabiliriz. Öyle tahmin ediyorum bu durumdan Fatih Terim de mutludur, Ünal Aysal da! Umarım ülkemiz için hayırlı bir karar olur.

Günü kurtarma çabası

İskender GÜNEN
Yıllardır hep aynı film... Her gelen teknik adamın yabancı olsun, yerli olsun kısa bir süre görev aldığı bir ülke. Sistemsizliğin ön planda olduğu ve sistem konusunda çabanın gösterilmediği; günlük alınan başarılı sonuçlarla avunduğumuz sürece istikrarlı bir yapıya kavuşma şansımız yok. Kişilere bağlı olmak, sistemsizliğin en belirgin özelliğidir. Fatih Terim'in yeni görevi hayırlı, uğurlu olsun.

Doğru karar verildi

Levent TÜZEMEN
G.Sara y'ın son 2 yılına bakalım: Ezeli ve ebedi dost F.Bahçe'yi geçerek üst üste kazanılan iki şampiyonluk. Camianın ve taraftarların özlemini çektiği Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final başarısı.. F.Bahçe'yi üst üste yenerek kazanılan iki süper kupa.. Bu başarı zincirinin halkaları kimler? Ünal Aysal ve yönetimi.. Fatih Terim ve ekibi.. G.Saraylı futbolcular. TT Arena'da kombineyi 45 bine yükselten cefakar G.Saray taraftarı.. Ülke menfaetleri söz konusuysa gerisi tefaruattır.. TFF'nin Terim'i 4 maç için göreve getirmesini doğru buluyorum. Bir mucize gerçekleşirse ve Brezilya'ya gidilirse Milli Takım'ın başında Terim olmalı. Sezon sonunda Terim'in G.Saray'ı bırakıp tamamen Milli Takım'ın başına geçmesi etik olmaz. Çünkü Aysal'ın, Terim'le başlattığı ve istikrara kavuşan başarı zinciri kopar, G.Saray da toparlanamaz..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terim'in Milli takımın başına gelmesi için ne dediler?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN