Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzde 20 krizi

Spor Genel Müdürlüğü (SGM), mevcut yasaya göre Beşiktaş'tan Vodafone ile yapılan anlaşmanın yüzde 20'sini talep etti. Kulübün kasasından çıkacak para 23 milyon dolar

Beşiktaş, Vodafone ile 145 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması yaptı. Bu anlaşmanın 116 milyon dolarlık kısmı stat isim kullanım hakkı ve reklam hakları; 29 milyon dolarlık kısmı ise forma reklamını kapsıyor. Anlaşma camiada sevinçle karşılanırken, SGM'den gelen talep şok etkisi yarattı. SGM, stat alt kullanım bedeli olarak Vodafone ile yapılan 116 milyon dolarlık anlaşmanın yüzde 20'sine karşılık gelen 23 milyon doları istedi. Çünkü mevcut yasaya göre kulüpler devlete ait statları kullanırsa isim sponsorluk bedelinin yüzde 20'sini vermek zorunda. Bu konuda G.Saray ile SGM davalık oldu ve mahkeme, Türk Telekom ile anlaşma yasa çıkmadan önce yapıldığı gerekçesiyle G.Saray'ı haklı buldu. Ancak SGM'nin açtığı karşı dava devam ediyor. SGM yetkilileri ile Beşiktaş'ın avukatları da krizin aşılması için görüşüyor. Ancak yönetmelikler açık olduğu için kulüplerin bu konuda Maliye Bakanlığı'nın kapısını çalacağı bildirildi. SGM'nin göğüs reklam gelirlerinden de yüzde 7 pay hakkı bulunuyor.

İŞİN SUYU ÇIKTI!
İnönü'nün yıkım çalışmaları sırasında, zemine doğru yapılan kazıda ilginç bir durum ortaya çıktı. Kazı sıras��nda zeminin hemen altında 'küçük bir gölet'i andıran su tabakasına rastlandı. Çok geçmeden yıkımda görevli uzman personelden yüreklere 'Su' serpen açıklama geldi. Görevliler, "Sorun yok. Saha tabanı deniz seviyesinin altında olacağı için su çıkması normal" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzde 20 krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN