Uykusuz her gece

Orman, CAS'ın kararını açıklamasına sayılı günler kala duygularını Sabah'a anlattı

Giriş Tarihi: 26.8.2013
"UEFA Tahkim Kurulu'nda oluşan havadan çok umutlanmıştık ve 'Hatadan' dönülecek demiştik."

"Ancak onama çıkınca büyük üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadık. O günden bugüne hep uykularım kaçıyor."

"CAS'ın kararını beklemekten, adaletin lehimize tecelli etmesinden başka yapacak hiçbir şeyimiz yok"

UEFA Disiplin Komitesi'nin Beşiktaş'ı Avrupa Kupaları'ndan tedbirden bir yıl uzak tutma kararının ardından yaşanan hukuki süreç, Fikret Orman yönetimini oldukça yıprattı. Tahkim'le yapılan güçlü savunma sonrası oluşan olumlu hava, tedbirin onanmasıyla umutsuzluğa dönüşürken, Beşiktaş Başkanı Orman ve ekibi, CAS'ın 30 Ağustos tarihinde vereceği kararı büyük bir sabırsızlıkla beklemeye başladı. CAS'ın kararını açıklamasına sayılı günler kala duygu ve düşüncelerini SABAH'a açıklayan Orman, Beşiktaş'ın suçsuz olduğunu ve ceza almasını gerektirecek bir durumu bulunmadığını söyledi.

HEPİMİZ ÇOK YORULDUK

UEFA ve CAS sürecinin Beşiktaş ailesini çok yorduğunu belirten Fikret Orman, "Duruşmalarda masumiyetimizi, İbrahim Akın'la sadece transfer görüşmesi yapıldığını anlatmaya çalıştık. UEFA Tahkim Kurulu'na yapılan savunma sonrası oluşan hava nedeniyle çok umutlandık ve 'Hatadan dönülecek' dedik. Ancak onama çıkınca üzüldük ve şaşırdık" şeklinde konuştu.

SÜREÇ YIPRATICIYDI

Yaşananlar sonrası ne karar çıkacağını hesaplayamadıklarını vurgulayan Fikret Orman, "Tahkim'den günümüze gelen süreçte çok yıprandık. O günden bugüne hep uykularım kaçıyor. Adaletin lehimize tecelli etmesini beklemekten başka yapacak bir şeyimiz kalmadı. Biz kendi adımıza yapılması gereken her şeyi yaptık. Bu açıdan gönlümüz rahat" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uykusuz her gece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN