Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son yıldırım düştü

Giriş Tarihi: 29.8.2013
Fenerbahçe'nin şike ile imtihanı 3 Temmuz 2011'de başladı
UEFA Disiplin Kurulu F.Bahçe'yi 2+1 yıl Avrupa'dan men etti
UEFA Tahkim Kurulu 2+1 yıllık men cezasını 2 yıla indirdi
Ve F.Bahçe'nin umudu olan CAS 2 yıl Avrupa'dan men cezasını onadı

Fenerbahçe'nin büyük bir umutla kapısını çaldığı CAS, sarı-lacivertlilerin tüm ümitlerini yerle bir etti... CAS, UEFA Tahkim Kurulu'nun verdiği 'İki yıl Avrupa'dan men cezası'nı onadığını dün kamuoyuna ilan etti.

AVRUPA SERÜVENİ BİTTİ

UEFA, söz konusu kararı internet sitesinden duyururken CAS'ın aldığı karardan duyduğu memnuniyete vurgu yaptı ve şu ifadelere yer verdi: "UEFA, CAS'ın Fenerbahçe'ye verilen cezayı onama kararını memnuniyetle karşılamıştır. UEFA Acil Durum Heyeti, F.Bahçe'nin bu sezon UEFA Avrupa Ligi'nden men edilip edilmeyeceğiyle ilgili sonuçlarına ilişkin bir karar vermek üzere yarın (bugün) öğleden sonra toplanacaktır." UEFA'nın işaret ettiği bugünkü toplantıda Fenerbahçe'nin yerine Avrupa Ligi'ne hangi takımın katılacağına karar vermesi bekleniyor.

FEZLEKELER YİNE CAN YAKTI

Karar, üç CAS hakiminin ortak kararı ile alınırken, yine şike soruşturmasının temelini oluşturan polis fezlekelerinin, özellikle telefon tapelerinin kararda etkili olduğu öğrenildi.

SİON ÖRNEĞİ!
İsviçre Federal Mahkemesi'nin kesin bir çözüm olmadığı biliniyor. 2011'de transfer yasağına rağmen 5 oyuncu alan Sion kulübü, UEFA ve CAS tarafından men cezasına çarptırılmış, Valais Bölgesi'nde federal mahkemelere başvuran Sion, yürütmeyi durdurma kararı çıkartmıştı. Ancak araya giren FIFA, İsviçre'yi tüm müsabakalardan men etmekle tehdit edince İsviçre Futbol Federasyonu, Sion'un 36 puanını silerek tehlikeyi bertaraf etmişti.

SIRA ŞAHISLARDA
CAS, Fenerbahçe'nin ardından Beşiktaş ile ilgili kararını yarın alacak. UEFA Disiplin Kurulu'nun haklarında ek rapor talep ettiği iki takımın yöneticileri hakkındaki kararın da kısa sürede vermesi bekleniyor. Birçok yöneticiye ömür boyu men cezasının çıkması bekleniyor.

İSVİÇRE MAHKEMESİ'NE GİDİYOR

F.Bahçe, CAS kararının ardından İsviçre Federal Mahkemesi'ne gidileceğini duyurdu. Sarı lacivertli kulüp yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdürme konusundaki kararlılığımız tamdır. UEFA ile F.Bahçe'nin alması gereken cezaların pazarlığının yapıldığı bir sistemde ve iç hukukunuzdaki "F.Bahçe'ye özel" uygulamalara karşı hukuk mücadelesi vermek, hiç kolay olmayacaktır. Ancak unutulan büyük Fenerbahçe taraftarı varken Fenerbahçe'nin asla yalnız kılınamayacağı gerçeğidir. Kulübümüzün çizeceği yol haritası 29 Ağustos'ta (bugün) yapılacak toplantıda belirlenecektir. Söz konusu F.Bahçe olduğunda kararlarının arkasında duramayanlar, bundan böyle F.Bahçe'nin alacağı kararlara tabi olacaklardır."

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Son yıldırım düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN