Yargıtay'a bağlı

Genel Kurul 26 Ekim'de yapılacak, çoğunluk sağlanamazsa, seçim 2 Kasım'da olacak. Yıldırım hem Yargıtay hem de UEFA'ya göre yol haritasını belirleyecek

Giriş Tarihi: 30.8.2013
CAS'ın, UEFA'nın verdiği 2 yıllık Avrupa'dan men cezasını onamasından sonra F.Bahçe yönetimi dün acil koduyla toplandı. Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki toplantının ardından Olağanüstü Genel Kurul kararı çıktı. F.Bahçe 26 Ekim 2013'te seçime gidecek. Kulüpten yapılan kısa açıklamada: "F.Bahçe Yönetimi, seçimli olağanüstü genel kurul kararı almıştır. İlk toplantı 26 Ekim, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 2 Kasım tarihinde yapılacaktır" denildi. Bu arada 2 Kasım'ın Başkan Aziz Yıldırım'ın doğum günü olması da dikkat çekti.

16 YILLIK DÖNEM BİTİYOR MU?
Şimdi gözler Başkan Aziz Yıldırım'a çevrildi. Aday olup olmayacağı merak edilen Yıldırım'ın Yargıtay ile UEFA'nın vereceği kararlara göre yol haritasını belirleyeceği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Yıldırım, her şeye rağmen pes etmeyecek ve seçimde aday olacak. Cezalı ve ihraç edilen isimlerin affedilmesi de Genel Kurul'da oylanacak. Böylece herkesin yolu açılacak. Yıldırım'ın kongrede herkesi aday olmaya davet edeceği ve meydan okuyacağı belirtildi. Ancak işin hem Yargıtay hem de UEFA'nın ömür boyu men talebi boyutları da var. Bu iki mahkemeden her hangi bir ceza çıkması durumunda 1998'de başkanlık koltuğuna oturan Aziz Yıldırım'ın F.Bahçe'deki 16 yıllık dönemi kapanacak.

KRİTİK İSİMLER
Olağanüstü seçim kararı alan Fenerbahçe'de kongre kulisleri de hareketlenmeye başladı. Aziz Yıldırım, mahkeme kararlarını beklemeye alırken gözler diğer adaylara çevrildi. Üç isim dikkat çekiyor. Bundan önceki Yıldırım yönetiminde yer alan Ali Koç ile Nihat Özdemir'in de adaylık için nabız yokladığı öğrenildi. Daha önce ismi gündeme gelen Ferit Şahenk'in de camianın tavrına göre hareket edeceği konuşuluyor. Sessizliğini koruyan Mehmet Ali Aydınlar'ın ise Yıldırım'ın geleceği belli olana kadar adaylığı düşünmediği kaydedildi.

BAŞKAN BIRAKMAZ
F.Bahçe, CAS'tan gelen kararın şokunu yaşıyor. Gelecekteki muhtemel senaryolar hakkında, bir Fenerbahçe yöneticisi SABAH'a konuştu. İsminin açıklanmasını istemeyen yönetici, CAS kararı ve yaşanan süreçle ilgili önemli sözler sarf etti. İşte o sözler: "Ben İsviçre Mahkemeleri'nden de bir şey çıkacağına inanmıyorum. Türkiye içinde de Fenerbahçe'ye oyunlar oynandı. Biz Fenerbahçe yönetimi olarak Yargıtay sürecine kadar susma kararı aldık. TFF, cezaevindeki yöneticilere CD gönderip "Savunmanı yaz" dedi. Fenerbahçe'ye 10 dakika yargılamayla ceza verildi. Bir gün bunların hesabı sorulacak.

'YARGITAY KARARI NA KADAR SUSACAĞIZ'
"Başkan'ın bundan sonra da bırakacağını sanmıyorum. Yargıtay kararı, hukuki olarak başkanlığın devam edip etmeyeceğini belirleyecek. Ancak bu karara kadar mücadeleye devam edecektir. Örneğin cezalı ve ihraç edilen üyelerin affedilmesine yönelik bir açıklama yaptı. Bu çok önemli bir adımdı. Yıldırım mücadeleden vazgeçmez. Yeni bir liste oluşturur, daha güçlü bir yönetimle aday olur. Yönetim daha güçlü isimlerden oluşmalı."

'KUPA TRABZON'A VERİLMELİDİR'
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Üner TFF adına sessizliği bozdu. Aynı zamanda eski Trabzonspor Asbaşkanı da olan Üner, "Türkiye Futbol Federasyonu Yargıtay'ın kararına kadar bekler. Ardından bir yol haritası ortaya çıkar. Ben kupanın Trabzonspor'a verilmesi taraftarıyım. Eğer UEFA'dan herhan gi bir baskı gelirse F.Bahçe için yeniden disiplin soruşturması başlar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay'a bağlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN