Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağır gönderme

Kulübün açıklamasında "Büyük bir bedel ödemek zorunda bırakan bu kararla, önemli camialarda görev üstlenen kişilerin ne derece hassas davranmaları gerektiğinin önemi daha iyi anlaşılmıştır" denildi

Giriş Tarihi: 31.8.2013
CAS'ın Beşiktaş'ın tedbiren Avrupa'dan bir yıl men edilmesini onaması, camiada şok etkisi yarattı. Yönetim isim vermese de cezadan selefi olan Yıldırım Demirören'i sorumlu tuttu. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "UEFA Avrupa Ligi'ne katılamayacak olmamız camiamızı derinden üzmüştür. Bu karar, yönetimimizin, teknik ve idari kadromuzun, futbolcularımızın ve itici gücümüz taraftarımızın emeklerinin heba olması anlamını taşıdığından üzütümüz bir kat daha artmıştır."

'ŞEREFİYLE VE HAKKIYLA' MÜCADELE...
"Camiamızı maddi olduğu kadar manevi olarak da ağır bir bedel ödemek zorunda bırakan bu kararla, büyük camialarda görev üstlenen kişilerin, ne derece hassas ve dikkatli davranmaları gerektiğinin önemi daha da iyi anlaşılmaktadır. Kulübümüzün 110 yıldır olduğu gibi bundan sonra da faaliyet gösterdiği her branşta 'Şerefiyle ve Hakkıyla' mücadelesini sürdürüp layık olduğu başarılara imza atacak olması tek tesellimizdir."

ARKASI TSUNAMİ Mİ?
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS), UEFA Tahkim Kurulu'nun Beşiktaş hakkında verdiği, "Bir yıl tedbirli olarak Avrupa kupalarına katılmama" kararını onaması sonrası, siyah-beyazlı camiada yeni endişe dilden dile konuşuluyor... Beşiktaş'ın tedbir olarak Avrupa kupalarından men edildiğini hatırlatan siyah-beyazlı camianın ileri gelenleri, UEFA'nın yeni bir soruşturma açma olasılığının olduğunu öne sürüyor. Bazı spor hukuku uzmanları da benzer yönde görüş bildiriyor... Söz konusu spor hukuku uzmanları, Fenerbahçe'nin de önce bir yıl Avrupa kupalarına gidemediğini ve sonrasında başlatılan disiplin soruşturması üzerine iki yıl daha Avrupa arenasından men edildiğini vurguluyor. Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi de aynı endişeyi dile getirdi.

ÇEBİ: CEZA DEĞİL TEDBİR, ENDİŞELİYİZ
Beşiktaş
İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, CAS'ın siyah-beyazlı kulüp hakkında aldığı karar hakkında, "Henüz ceza almadık, sadece tedbir kararı var" dedi. NTV Spor'a konuşan siyah-beyazlı idareci, "Bütün emeklerimizin heba olması bizi çok üzdü. Bizim bir cezamız söz konusu değil. Sadece UEFA 'Tedbiren almıyoruz' dedi, CAS da bu durumu onayladı. Yol haritası olarak ceza konusunda UEFA'nın vereceği kararı bekleyeceğiz, tedirginiz" ifadelerini kulandı.

'İŞLER YOLUNA GİRMİŞKEN MORALİMİZ SIFIR OLDU'
Beşiktaş
Başkanı Fikret Orman, CAS'tan beklemedikleri bir karar çıktığını söyledi. Orman, "Yönetim ve camia olarak çok üzgünüz. CAS'ın UEFA Disiplin Kurulu'nun vermiş olduğu kararı bozacağını düşünüyorduk. Ama olmadı. Her şey yoluna girmeye başlamışken, sürecin bu noktaya gelmesi moralimizi sıfıra indirdi. Gerekçeli kararı bekliyoruz. Gerekçe belli olduktan sonra daha kapsamlı bir açıklama yapacağız. Şimdilik daha fazla yorum yapmak istemiyorum" dedi.

TAKIMDAN GİZLENDİ
UEFA'nın Tromsö maçının hemen öncesinde Beşiktaş'a gönderdiği "Kura çekimine gelmeyin" mesajı moralleri bozulmasın diye futbolculardan saklandı. Siyah-Beyazlılar söz konusu mesajı maçın ardından öğrenirken, CAS'ın sabah açıklanan kararıyla sıkıntılı bekleyişleri üzüntüye dönüştü. İbrahim Toraman, konuyla ilgili olarak, "Çok üzgünüz, hepimizin morali bozuk. Bu yıl Avrupa'da olmayı çok isterdik" ifadelerini kullandı.

FİLMİN SONU GÜZEL BİTTİ
2-1 galibiyetin rövanşında 2-0 kaybetmelerine rağmen, Beşiktaş'ın cezasının onanmasıyla UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalan Tromsö, büyük sevinç yaşıyor. Norveç ekibinin teknik patronu Agnar Christensen, "Beşiktaş, güçlü ve büyük bir takım, bunu hak etmedi. Onlar adına üzüldüm. Ancak gerçek bu. Kendimizi mağlup değil, galip sayıyoruz. Bizim adımıza filmin sonu güzel bitti" değerlendirmesini yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağır gönderme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN