Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeter artık!

Giriş Tarihi: 1.9.2013

TFF eski başkanı Aydınlar, F.Bahçe yöneticileri için UEFA'dan randevu aldıklarını, üç F.Bahçeli yönetici ve bir avukat ile UEFA arasında pazarlık yapıldığını açıkladı

F.Bahçe'nin Hukuk İşlerinden Sorumlu iki yöneticisi Şekip Mosturoğlu ile Deniz Tolga Aytöre'nin önceki gün yaptığı ve UEFA ile TFF arasındaki pazarlıkların belgesi olarak paylaşılan "Taslak anlaşma" sonrası TFF Eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar sert bir açıklama yaptı. "Yeter Artık" başlığı ile yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Gizemli belge tanımlamaları, perdenin arkasındaki gizli güçler imaları ve türlü taktiklerle biçimlendirdiğiniz iletişim stratejilerinin, 106 yıllık dev bir kurumu düşürmüş olduğu uçurum açık ve net ortadadır. Şahsi bekanızı kurtarmaya dönük taktikleri bir an olsun bir kenara bırakıp, ülkenin en büyük kulübünü düşürdüğünüz bu durumdan nasıl çıkabileceğini ve uğrattığınız zararları nasıl tazmin edeceğinizi düşünmeye çalışın.

VİCDANINIZ VARSA AÇIKLAYIN

Yapmış olduğunuz açıklamalarda "pazarlık belgesi" diye servis ettiğiniz bir belge var. Bu belgeyi ve pazarlığı kim yaptıysa esas onların adını ortaya çıkartın. Bu pazarlık asla eski federasyon tarafından yapılmamıştır. Fenerbahçe yöneticileri görüşemedikleri için eski federasyon sadece UEFA'dan randevu almıştır. Buradan net bir şekilde açıklıyorum; UEFA ile yapılan bu pazarlık üç Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi ve bir avukat tarafından yapılmıştır. Gerçekten vicdanlı ve dürüst insanlar iseniz bu yöneticilerin isimlerini açıklayın, ya da bu yöneticiler ortaya çıkıp dürüstçe bu süreci anlatsınlar. Gelinen nokta gösteriyor ki, adalet, vicdan ve doğrular adına sessiz kalmaya çalışmak, hedefi sadece bu kurum üzerinde vesayet oluşturmaya çalışanlara fırsat sağlıyor. Önümüzdeki günlerde Sportif Yargılama ile ilgili yaşananları tüm çıplaklığıyla kamuoyu ile paylaşacağım."

FENER'DEN JET YANIT
F.Bahçe
, Mehmet Ali Aydınlar'ın yaptığı açıklamaya jet bir yanıt verdi. Kulpten yapılan açıklama özetle şöyle: "Basınla yapılan toplantıda hiçbir şahsın ismi kullanılmamış, tamamen kurumlar üzerinden açıklamalar yapılmıştır. TFF ile UEFA'nın 11 Temmuz 2011'den itibaren yani -kulübümüz ya da mensupları ile ilgili henüz tek bir hüküm tesis edilmediği ve hatta daha savunma haklarının bile kullanılmadığı bir dönemdepazarlık yapıldığı hususu son olarak bizzat Sayın Aydınlar tarafından 30 Ağustos resepsiyonundaki şahsi açıklamasıyla bir kez daha doğrulanmıştır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeter artık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN