"G.Saray, Erkan Zengin'i istedi"

Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, Erkan Zengin için Galatasaray'dan transfer teklifi aldıklarını ancak futbolcuyu satmayı düşünmediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 3.9.2013 15:33
Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Mehmet Akman, Necati Ateş ve Erkan Zengin transferleriyle ilgili son noktayı koydu. Akman, bu iki futbolcunun kesinlikle satılmayacağını belirterek, "Necati Ateş mukavelesi devam eden değerli bir oyuncumuz ve yollarımızı ayırmıyoruz. Erkan Zengin için transfer teklifi geldi. Oturup konuştuk. Ama Erkan'ı da satmamaya karar verdik." dedi.

Akman, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, futbolcuları Necati Ateş ve Erkan Zengin'in transferleriyle ilgili son noktayı koyan açıklamalarda bulundu.

"Necati Ateş konusunu önce netleştirelim bu sayfayı kapatalım, bir daha açılmamak üzere." diyen Akman, Necati Ateş'in şu anda Eskişehirspor Kulübü'yle mukavelesi devam eden ve kendileri için değerli bir futbolcu olduğunu dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: "Bunu tekrar vurguluyorum. Biz Necati Ateş ile asla yollarımızı ayırmıyoruz. Bu kadar net konuşuyorum."

Erkan Zengin ile ilgili de 4 yıllık anlaşma imzaladıklarını hatırlatan Akman, bu futbolcu ile de hiçbir problemlerinin olmadığını söyledi. Erkan Zengin ile ilgili başta Galatasaray olmak üzere ve farklı takımlardan transfer teklifi geldiğine dikkat çeken Akman, "Bize bu futbolcunun transferi karşılığında futbolcu önerdiler. Önerilen futbolcunun ismini telaffuz etmek istemiyorum. Çünkü o futbolcunun haberi vardır veya yoktur. Şu an hala o futbolcu Galatasaray'da mukavelesi devam eden bir oyuncudur. Bu futbolcunun ismini söylersek yara alır, motivasyonu bozulur. Telaffuz edilen rakam 11 milyon Euro gibi bir rakam. Verirlerse düşünürüz gibi bir şeyler yaptık. Onlar bu konuyu oturalım konuşalım gibisinden yaklaştı. Fakat takas edilen futbolcu ile arasındaki rakam çok da mantıklı olmadığından biz yönetim kurulu ile bir araya geldik. Erkan konusunu çok ciddi bir biçimde ele aldık. Ne yapacağımızı tartıştık. Ve Erkan Zengin'i satmayacağımıza karar verdik ve bu iş bitti." şeklinde konuştu.

"AVRUPA'YA ABONE OLAN TAKIM OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK"

Özellikle 50. yılı düşündükleri için kendilerinin Avrupa'ya hedeflediklerini kaydeden Akman, "Biz bunu yönetim olarak her zaman vurguluyoruz. Biz Avrupa'ya abone olan takım oluşturmaya çalıştık. Ve bunu da Allah'ın izniyle başaracağız." diye konuştu.

Transferde bir isimle görüştüklerini anlatan Akman, sözlerini şöyle tamamladı: "Sırf transfer yapmak için değil, ihtiyaç olan bölgelere, takımda oynayabilecek futbolcuları transfer edebiliriz. 10 numara pozisyonunda, orta saha pozisyonunda bir futbolcu ile görüşüyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"G.Saray, Erkan Zengin'i istedi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN