Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G.Saray, TFF ile mahkemelik oluyor!

G.Saray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Fatih Terim'in TFF ile sözleşmesi hakkında çıkan spekülasyonlarla ilgili olarak, "Kimse bir başkasının teknik direktörüyle habersiz sözleşme yapmaya kalkışamaz. Adamı mahkemeye verirler'' dedi.

Giriş Tarihi: 9.9.2013 16:29
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Sözcüsü Şükrü Ergün, Radyospor'a konuştu.

Şükrü Ergün, "Fatih Terim, Galatasaray tarihinin bir parçasıdır. Bizim için çok önemlidir. Biz yönetimde kaldığımız sürece kendisinin de teknik direktörümüz olarak kalmasını arzu ediyoruz" dedi.

"KİMSE BİR BAŞKASININ TEKNİK DİREKTÖRÜYLE HABERSİZ SÖZLEŞME YAPMAYA KALKAMAZ! ADAMI MAHKEMEYE VERİRLER"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Ergün, ''Biz Terim'in sadece 4 aylık milli takımda çalışması için rıza gösterdik. A Milli Takımımız, Galatasaray bunlar çok değerli kurumlar. Biz bu noktada üstümüze düşeni yaptık. TFF Yönetim Kurulu üyesi Emre Alkin, Galatasaray Sportif AŞ Genel Müdürü ve İcraa Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan'ı arayarak, Terim'le 5 yıllık bir projede anlaştıkları yönünde sözünün yanlış anlaşıldığını, kendisinin başka bir şeyi kastettiğini söylemiş.

Biz yönetim kurulu olarak karar aldık ve hocamıza 2 yıllık sözleşme öneriyoruz.

TFF Yönetimi'nin de hocamızla yaptığı sözleşmenin örneğini istiyoruz. Bunu göndermeleri gerekir. Kimse 'Biz her isteyene sözleşme göndermeyiz' şeklinde cüretkâr ifadelere sahip olamaz. Terim'le yapılmak istenen sözleşme ya da yapılan, Borsa'da fiyatları değiştirir. Biz SPK'ya bağlı bir kurumuz. Kimse bir başkasının teknik direktörüyle habersiz sözleşme yapmaya kalkışamaz. Adamı mahkemeye verirler'' dedi.

"BAŞKAN AYSAL DA TERİM DE UZUN SÜRELİ SÖZLEŞME YAPMAK İSTİYOR"

Başkan Ünal Aysal'ın her zaman Fatih Terim'le uzun vadeli çalışma yapmak istediğini belirten Şükrü Ergün, ''Terim, bizim çok önemli bir sembolümüz, tarihimizin çok önemli bir parçasıdır. Kendisinin de uzun vadeli bir sözleşmeyle çalışmak istediğini biliyorum. Başkanımız ve yönetim kurulumuz da aynı şeyi istiyor. Başkanımız, değişik vesilelerle 'Ben olduğum sürece Fatih Terim de teknik direktörümüz olacak' dedi.

Biz görev süremizin sonuna kadar 2016'ya kadar Fatih hocaya yeni sözleşme teklif ediyoruz. Artık karar Fatih Terim'indir. Kendisi kararını verecek. Fakat ben kişisel olarak, herkesin arzu ettiği bir imza olacağı için bu hafta içerisinde yeni sözleşmenin yapılacağına inanıyorum'' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G.Saray, TFF ile mahkemelik oluyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN