Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O karar Beşiktaş'ı da yaktı!

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC), 2020 Olimpiyatları'nı Tokyo'ya vermesi Beşiktaş'ı olumsuz etkiledi.

Giriş Tarihi: 10.9.2013 10:01 Güncelleme Tarihi: 10.9.2013 10:22
Yeni İnönü Stadı'nın inşaatına bir an önce başlamak için yıkımı bitirmeye çalışan Beşiktaş Yönetimi, IOC heyetinin 2020 Olimpiyatları için Tokyo şehrini seçmesi nedeniyle, stadın maliyetinin tamamını kendisi karşılayacak. Olimpiyatların İstanbul'a gelmesi halinde, yeni stat inşaatında devletten hatırı sayılır derecede maddi yardım beklentisi içinde olan Beşiktaş Yönetimi, bu hayalinin suya düşmesine rağmen çalışmalarını aksatmadan devam ettirecek.

Başkan Fikret Orman, Olimpiyat nedeniyle devletten para gelme ihtimaline rağmen, böyle bir şey olmayacakmış gibi hareket etmesi nedeniyle stat inşaatını belirlenen tarihte bitirecek.

Fenerbahçe ve Galatasaray'dan stat gelirleri konusunda geri kalmamak için bir an önce bu inşaatı bitirmek isteyen Orman, bu nedenle işini ne devlete ne de banka kredilerine bırakıyor. Yaptığı ve yapacağı sponsorluk anlaşmalarıyla stadın finansmanını sağlayarak inşaat sonrasındaki stat gelirlerini kulübün kasasına akmasını sağlayacak olan Beşiktaş Yönetimi, maddi anlamda devlete yük olmamaya çalışacak.

Vodafone'dan gelen 10 milyon lira ile stadın inşaatına başlayacak olan Beşiktaş Yönetimi, temel atma töreninden sonra bu kez tribünleri satacak. Siyah-beyazlılar, buradan gelen paraların da hemen hemen hepsini yine stat inşaatında kullanacak.

Milliyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O karar Beşiktaş'ı da yaktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN