Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçe’nin yeni başkanı olacak mı?

Giriş Tarihi: 18.9.2013 12:20 Güncelleme Tarihi: 18.9.2013 13:56

Eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 3 Temmuz süreci sonrası hain ilan edilip hedef gösterildiklerini belirterek 10 binlerce taciz ve tehdit mesajı aldığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar düzenlediği basın toplantısında 3 Temmuz'dan bu yana şike davası süreciyle ilgili yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.

İstanbul Four Seasons Bosphorus Otel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan TFF eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar, şike davasında hukuki sürecin sona erdiğini söyleyerek, "Gelinen nokta açık ve nettir. Benden konuşmam çok istendi ama son evreye gelmesini bekledim. Şimdi Fenerbahçe ile ilgili kritik sürece girildi. Her gün ismim gündeme geliyor ve spekülasyona neden oluyor. Konuşmam gerekiyordu ve bugünün de en doğru olduğuna karar verdim. İsimlerden değil, olaylar ve kurumlardan bahsedeceğim. Bazı bölümlerde mecburi olarak isim vermem gerekebilir. Spekülasyon yapmam gerekebilir ama ben çok üzüldüm yıpratıldım, ben de onları rencide etmeyeceğim. Ortada yara alan kurumlar var, ana amaç onların geleceğini sağlıklı zeminlere oturmaktır" dedi.

Daha sonraki konuşmalarında Aydınlar, 3 Temmuz'dan bu yana şike davası sürecinde yaşanan UEFA olan yazışmalarını barkovizyondan okutarak konuşmasına devam etti.

"BİRÇOK TACİZ VE TEHDİT MESAJI ALDIM, İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABASIYLA KARŞI KARŞIYA KALDIM"
"O süreçte Mehmet Ali Aydınlar olmasa ne olurdu? diyen Aydınlar, "Kim böyle bir tabloyu gördüğünde vahim olarak görmezdi ki. Bir Federasyon başkanı olarak bunu söylemem kadar doğal bir şey olamaz. Bunu böyle söylemeyen bu işten anlamıyordur, bu durum da daha sonraki zamanda ortaya çıktı. TFF Disiplin Talimatnamesi'nde ne yazıyor; 'Savunma hakkı, gizli kalması gereken hususların korunması ya da kovuşturmanın selameti gibi olağanüstü koşullar söz konusu olduğunda kısıtlanabilir'. Evet bu kararı alabilirdim. Federasyonun Disiplin Talimatnamesi olağanüstü durumu gösteriyordu ve bu kararı alabilirdim. Neden yapmadık. Masumiyet karinesi ilkesince ilgili organlarla toplantılar yaptık, sağlıklı bir ortama ulaşmak için çalıştık. Bütün çabam ve hedefim ülkenin en değerli oluşumları olan kulüplerin en az zararla çıkması içindi. 7 aylık sürecinde bunun çabasını gösterdik. Karşılığı ne oldu; hedef gösterilmek, hain ilan edilmek, milyonlarca inanın önünde küçük düşürülmek. Birçok taciz ve tehdit mesajı aldım, itibarsızlaştırma çabasıyla karşı karşıya kaldım. Sizlere de soruyorum bunları hak etmek adına ben ne yaptım. Madem her şey yazıldı çizldi, bu günlere bir de benim penceremden bakalım. Başkanlığımın ilk gününde itibaren bu konuyla baş başa kaldım. Sürecin başladığı ertesinde UEFA konuyla ilgili hassasiyetini bizimle paylaştı" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe’nin yeni başkanı olacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN