"Bilic'i milli takıma göndermem"

Giriş Tarihi: 22.9.2013 11:07 Güncelleme Tarihi: 22.9.2013 11:08

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Bilic'ten Fatih Terim'e, Fernandes'ten Almeida'ya kadar bir çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, zorlu Galatasaray derbisi öncesi Beyaz futbol'a önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet Nur Çebi, Bilic'ten Fernandes, Almeida ve Fatih Terim'e kadar bir çok konu hakkında net ifadelerde bulundu.

BÖYLE BİR BAŞARIYI ZATEN BEKLİYORDUK
Biz böyle bir başarı bekliyorduk. Çünkü istedik. Kendimizi de buna göre planladık. Bunlar müsabakadır. Bizim işimiz çalışıp birlik beraberlik içerisinde olmak. Teknik kadromuzda gerekeni fazlasıyla yapıyor. Güven veren bir kadromuz ve teknik heyetimiz var. Dolasıyla daha da iyilerini bekliyoruz. Allah yolumuzu açık etsin" dedi.

10 YILLIK KONTRAT İÇİN ERKEN
Bilic'i çok sevdiklerini belirten Ahmet Nur Çebi, "Bilic, özellikle Beşiktaş camiasının karekter ve duruş olarak beğendiğimiz bir çizgide. Ayrıca teknik anlamda da hayli başarılı" dedi. Çebi, Bilic'in "10 yıl kontrat isteseler hemen imzalarım" sözü için de Bunlar iyi niyetli temenniler olur. Biz de Bilic'i seviyoruz. 10 yıllık uzun bir kontrat. Yavaş yavaş ve adım adım gidip görmekte fayda var. Bu kendisi için de geçerli" ifadelerini kullandı.

BİLİC'İ HIRVAT MİLLİ TAKIMI'NA GÖNDERMEM!
Hırvatistan Milli Takımı'na Bilic'i göndermem. Bizim bir programımımız var. Başarıyı yakalamak için birlikteliğimiz kontratımız var. Böyle bir şeye izin vermem" diye konuştu.

TERİM'İ MİLLİ TAKIMDA GÖRMEK İSTİYORUM!
Fatih Terim başarılı bir teknik adam. Romanya maçını kazandık. Hepimiz mutlu olduk, keyif yaşadık. Ben Fatih hocanın A Milli Takım'da görev yapmasını isterim. Bu zevki başarı anlamında daha fazla yaşamak isterim. A Milli Takım mı? Galatasaray mı? diye soran olursa A Milli Takım'da kalmasını istediğimi söyleyebilirim.

FERNANDES VE ALMEİDA BİZİMLE KALACAK
Fernandes ve Hugo Almeida ile sözleşme konusunda oldukça pozitif gidiyoruz. Negatif giden bir gelişme yok. Konularımızı çöze çöze gidiyoruz. Son konuları da çözüp iki değerli oyuncumuzla yolumuza devam ediyoruz. Kendilerinin mutsuz olduğuna dair çıkan haberlerin kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş başarılı olduğu her dönemde bu tür dedikodular çıkarılıyor. Taraftar ve camia kulak asmamalı.

OLİMPİYAT'TA DEVAM EDEBİLİRİZ
Kararlarının Galatasaray derbisi sonrası Kasımpaşa Stadı'na geçmek olduğunu söyleyen Çebi, "Bu konuda alınmış değişik karar söz konusu değil. Ancak benim bu muhteşem taraftarıma Kasımpaşa Stadı kapasite olarak küçük gelecektir. Eğer gelirse Yönetim Kurulu'na Olimpiyat Stadı'nda devam etme konusunda teklif getirebilirim. Bunun için de taraftarın bu arzusunu sürdürmesi gerekiyor. Kış ve yol şartları bunu ne denli değiştirir? Bunu da görmek gerek. Futbol takımının başarısı taraftar talebini arttırır. Beşiktaş taraftarının kendilerine FB ve GS tarafından verilmeyen stadlardan dolayı kırgınlığı, küskünlükleri var. Belki de Olimpiyat Stadı'na bunun için aktif olarak geldiklerini düşündüğüm oluyor" dedi.

STADI BİR AN ÖNCE BİTİRMEK İSTİYORUZ
Ahmet Nur Çebi, yeni stad konusu için de "Başkanımız stad konusunda ne söylemişse bu bizim için hedeftir. Başkanımızın vermiş olduğu sürede yeni stadımızı bitirmek bizim görevimizdir. Biz de bunun için çalışıyoruz" dedi.

ŞAMPİYONLUK İÇİN KİLİTLENDİK
"Biz bu sene şampiyon olmak için varız. Ekip olarak da kilitlendik. Ancak burası bir lig. Bir çok takım onlarca futbolcu ve teknik heyet emek sarfediyor. Ben onların verdiği emeklere saygısızlık yapmamak adına bu tür ifadeler kullanmak istemiyorum. Geçmiş senelere oranla Anadolu takımların performansı arttı. Lig uzun bir maratondur. Bunun sonucunu bugünden kestirmek doğru olmaz. Arzu, istek ve kararlılık var. Şampiyonluk için güvenimiz var. Takım ve hocamız bana güven veriyor. 20 milyon euroluk takım kurarsınız diğer tarafta 100 milyon euroluk takım size kaybedebilir. Herşey fiyatla alakalı değil. Önemli olan takım olabilmek ve bütünlüğü sağlamak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bilic'i milli takıma göndermem"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN