Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aysal'dan flaş Terim açıklaması

Giriş Tarihi: 24.9.2013 11:16 Güncelleme Tarihi: 24.9.2013 12:15

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim ile arasının açık olduğu iddialarına yanıt verdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, teknik direktör Fatih Terim ile aralarında bir iletişim sıkıntısı olduğunu doğrularken, "Galatasaray'ın menfaatleri için oturup doğru düzgün bir karar almak lazım. Bu konu 48 saat içinde neticelenecektir" dedi.

Sponsorluk anlaşması sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Ünal Aysal, Fatih Terim'in Galatasaray'daki geleceğiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aysal, "Fatih Terim ile aramızda saklanacak bir durum yok. Bu bizim iç sorunumuz. Basın fazlasıyla işledi bir ay içinde üzerinde bir sürü kurgu denendi. Fatih hoca milli takımı çalıştırmasıyla alevlendi. Bir gün bu işlerin nasıl geliştiği konusunda bilgi verilecek. Ama o gün bugün değil. Bugün sadece bu işin iç sorunumuz olduğunu, ciddi farkında olduğumuzu bir an evvel çözmek için çalıştığımızı, Fatih hoca ile beraber oturup sohbet ile neticeleneceğini söyleyebilirim. Oturup bir karar almamız lazım. 1-2 gün içinde netlik kazanır. Yönetim kurulumuzda bu konu konuşulup ele alınacaktır. Galatasaray'ın ve Fatih Terim düzgün çalışabilmesi için bir karar alınmalıdır. 24 veya 48 saat içinde çözülecek bir durumdur. Bugüne kadar hiçbir teknik direktörle görüşme yapmadım ama belirsizliğe tahammül etmem mümkün değil. Olası bir durumda Galatasaray'ı çalıştıracak bir çok profesyonel bulunabilir. Türkiye içinde ve dışında görevi yapabilecek profesyonelleri bulabiliriz bugün o noktada değiliz. Galatasaray'ın kurumsal yapısının yara almasına izin vermeyiz" dedi.

Aysal, Terim'e kırgın olup olmadığının sorulması üzerine ise, "Benim kimseye kırılma durumum yok. Benim görevim bu geminin sağ salim yoluna devam etmesini sağlamaktır. Her türlü kararı gecikmeden almak, her şeyden önemlisi doğru kararı almak da benim görevimdir ifadelerini kullandı.

Fatih Terim ile ilgili kararın 48 saat içinde alınıp alınmayacağı yönündeki bir soru üzerine ise Aysal, "48 dakika 50 dakika da olur. Süre uzadıkça Galatasaray zarar görüyor. Marka değeri zarar görüyoruz. Buna tahammül etmemiz mümkün değil cevabını verdi.

"FATİH TERİM 2 SENELİK SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ"

Fatih Terim'in sözleşme şartları hakkında da görüş bildiren Ünal Aysal, "Fatih hocamız ilk gün konuştuğumuzda vardığımız karar, her seneyi değerlendirip birer yıl, birer yıl sözleşme yenilemekti. Birinci seneyi doldurduktan sonra hocamızın sözleşmesini direkt 2 sene uzattık. Yani 2014'e kadar hocamızla anlaşmamız geçerlidir. Hocamızın Mayıs 2014'e kadar sözleşme bulunmaktadır. 2 sene uzatma teklifinin temeli budur. Şimdi 2 senelik sözleşme önerdik. Antalya maçından sonra hocamız bunu kabul etmeyeceğini söyledi. "Birer birer gidiyorduk, şimdi niye iki oldu?" dedi. Emek onun emeğidir. Hocamız bunu nasıl değerlendirmek istiyorsa, öyle değerlendirir" ifadelerini kullandı.

"MELO'NUNKİ KLASİK KIRMIZI KART"

Olaylı Beşiktaş derbisinde Melo'nun kırmızı kartını da değerlendiren Ünal Aysal, "Ben orada klasik bir kırmızı kart gördüm. Rakibinin ayağına sert bastı ve onun cezasını alacak. Sahadan çıkarken formasını göstermesi ise yabancı bir sahada, sahadan ayrılırken o adrenalin yapısıyla otomatik bir reaksiyondu. Bu hareketi saygısızlık olarak görmüyorum. Galatasaray'ın hiçbir oyuncusu Beşiktaş'a saygısızlılık etmedi, etmez de" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal'dan flaş Terim açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN