Kulüpler güvenliği beceremedi

Giriş Tarihi: 24.9.2013

Yasada değişiklik yapılacağını belirten Spor Bakanı Suat Kılıç, 3 yıl önce kulüplerin isteğiyle stadyumlardan çekilen emniyet birimlerinin geri dönebileceğini açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kasımpaşa'nın Kemerburgaz Tesisleri'nin açılış töreninde derbiyle ilgili şunları söyledi:
Bu fotoğraf Türkiye'de sporun imajını geriye götürmüştür. Türkiye'de geçmişte de birçok olay yaşandı derbilerde ama bu gibi saha işgali, maçı durduracak bir olumsuzluk yaşanmadı.
Yaşananlardan sonra 6222 sayılı kanunda güvenlik kriterleri ile ilgili düzenlemeye gitme ihtiyacı kaçınılmaz hale gelecek. Büyük olasılıkla, 3 yıl önce kulüplerin isteği üzerine kulüplere devredilmiş olan stadyum içi güvenlik kriterleri konusunda yeniden emniyet birimleri, yetkili ve görevli hale getirilebilir. Bu yönde TBMM açılır açılmaz yasal tedbirler almak kaçınılmaz hale gelebilir.

HAPİS CEZASI TARTIŞILACAK

Bu cezalarla birlikte hapis cezası getirilsin mi konusu var. Bunu tartışmaya açığız Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin tavrı kanunun uygulanmasından yana olmuştur. UEFA, FIFA'nın kriterleri neyse, tavrımız bu kriterlere uygun biçimde futbol müsabakalarının oynanmasından yana olmuştur. Elbette holiganizmin, vandalizmin önüne geçmek için bütün önlemler alınacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kulüpler güvenliği beceremedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN